Zpět na » Premier League » Van Gaal: Remíza mrzí, ale hráli jsme skvěle

Van Gaal: Remíza mrzí, ale hráli jsme skvěle

Van Gaal: Remíza mrzí, ale hráli jsme skvěle © zimbio.com - Louis van Gaal po utkání se Sunderlandem opět neměl důvod k radosti

0

Líbilo se

21.10. - Manažer Louis van Gaal po utkání s West Bromwich Albion cítí, že remíza sice není ideálním výsledkem, ale podstatné pro něj prý je, že jeho hráči odevzdali maximum a do puntíku splnili manažerovy představy.

Pondělní dohrávka Premier League dala United šanci dostat se na pohárové příčky, ale tato hozená rukavice nebyla zvednuta. United totiž jen remizovali s WBA. Stephane Sessegnon velmi brzy skóroval proti Manchesteru United, což byl prý vždy jeho sen. Po něm ještě United dokázali odpovědět brankou Marouaneho Fellainiho. Said Berahino dal naději WBA na kompletní bodový zisk, ale United se nevzdali a díky Daleymu Blindovi remizovali 2:2.

United tím pádem zůstávají na průběžné šesté příčce a na vedoucí Chelsea ztrácejí celých deset bodů. Van Gaal sice nebyl spokojen a ukázal na některá slabá místa spočívající především v individuálních chybách, ale jeho celek prý bojoval a dal do utkání srdce.

V rozhovoru pro Sky Sports nicméně nezačal právě vlídně: „Jsem velice zklamaný, protože jsme hráli naprosto skvěle a výsledek tomu neodpovídal. Z mého pohledu to byl náš nejlepší zápas pod mým vedením, takže se nedivte, že mám za co chválit. Ani to nám ale nestačilo na tři body, což je právě věc, která mě mrzí nejvíc.“

„Myslím, že jsme měli vítězství na dosah a bylo by spravedlivější, abychom vyhráli my. To se ale ve světě nepočítá, nehraje se na to, co by bylo bývalo spravedlivé. Takže mě mrzí výsledek, ale na druhou stranu jsem nadšený z našeho přístupu a z toho, jak jsme hráli. Náš projev se zlepšuje a to mě těší nejvíc.“

„Vytvořili jsme si mnoho šancí a jen dvě skončili v síti. WBA si při vší úct vytvořilo jen zlomek, ale dokázalo dát dvě branky. Remizovali jsme kvůli individuálním chybám, což mě mrzí. Ale na tréninku vidím nadšené hráče, které fotbal baví a chtějí se zlepšovat. Je škoda, že tohle všechno nedokážeme proměnit v branky a úspěchy,“ mrzutě dodává zkušený kouč.

Van Gaal musel čelit dotazům, zda je s Anderem Herrerou v rozepři, když jej střídal již o poločase. Naštěstí pro něj střídající Fellaini skóroval. „Ander Herrera odehrál solidní utkání. Možná ne skvělé, ale dobré. V tom to nebylo. Já samozřejmě vždycky chtěl hrát s technickými hráči, ale tady v Anglii potřebujete také atlety, silné jedince s unikátními tělesnými proporcemi. Jsem rád, že máme v týmu i takové typy hráčů. Fellainimu ten gól přeji, opravdu si ho zasloužil,“ dodává holandský stratég na adresu belgického záložníka. Odrazí se United k lepším zítřkům?

Kam dál?

Ondřej Pražák / skysports.com

Nejnovější články