Zpět na » Premier League » Zenden a González na odchodu z Reds

Premier League - Zenden a González na odchodu z Reds

0

Líbilo se

24.05. - Rafael Benitez hned po finále Ligy Mistrů proti AC Milán v Aténách (1:2) naznačil, že nadále nemá zájem o služby levých záložníků Marka Gonzáleze a Boudewijna Zendena. Anfield Road s Robbie Fowlerem a Jerzy Dudkem tak upouští již čtyři hráči.

Nizozemskému záložníkovi v létě končí smlouva a španělský manažer již ji Zendenovi nehodlá prodloužit.

"Už před několika dny jsem Bolovi řekl, že může jednat s jinými kluby. On to zná," řekl Benitez.

Zenden tak Anfield Road opustí po dvou letech, které strávil v červeném dresu, ale dost času v obou sezónách byl zraněný. Nejprve si v říjnu 2005 poranil koleno a to ho na trávník nepustilo až do konce sezóny. V druhé sezóně pod Benitezem si Zenden v listopadu opět poranil koleno, pro změnu marodil "jen" tři měsíce.

Za Liverpool během dvou let odehrál 46 zápasů a vstřelil dva góly (oba dva v sezóně 05/06). V paměti fanoušků Reds zůstane i jako jeden z úspěšných exekutorů penalty v semifinále Ligy Mistrů proti Chelsea.

González nejspíše do Betisu

I další konkurence Harry Kewella pomalu nabírá kurz z Anfield Road. Mark González má totiž namířeno do Real Betisu. 22letý Chilan by měl být se španělským klubem dohodnutý během nejbližších dní.

"Je jasné, že někteří hráči odejdu. Jsme již blízko přestupu Gonzáleze do Betisu," okomentoval i další odchod Benitez.

González v klubu strávil pouze rok, přestože ho Reds koupili už před dvěma lety. Tehdy totiž levý záložník nedostal pracovní povolení a musel další rok hostovat v San Sebastianu. Za jediný rok odehrál González 36 utkání a vstřelil tři branky.

/ liverpoolfc.tv

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články