Zpět na » Premier League » John Terry obdivuje Fábregasův přínos pro hru Chelsea

John Terry obdivuje Fábregasův přínos pro hru Chelsea

John Terry obdivuje Fábregasův přínos pro hru Chelsea © sportinglife.com - Cesc Fábregas

2

Líbilo se

23.09. - John Terry slouží v Chelsea již dlouhou dobu a patří mezi nejlepší obránce poslední dekády. Když o někom řekne, že je výborný hráč, můžete se vsadit, že ví, o čem mluví. Hráč, který prý Terrymu nejvíce imponuje, je Cesc Fábregas.

Nová posila Chelsea přišla z Barcelony, protože v dresu Blaugranas nedostávala příliš mnoho příležitostí. Záložní řada Blues potřebovala novou krev a Fábregas se do Premier League zamiloval. Britská média dlouho řešila, zda by se Cesc Fábregas mohl vrátit do londýnského Arsenalu, kde předtím dlouho působil. Nakonec však španělský záložník zamířil na Stamford Bridge. A jeho příchod si hráči velmi pochvalují.

Výjimkou není ani John Terry. Slavný obránce se stal symbolem Blues a dosáhl s týmem na řadu trofejí a úspěchů. Nyní se na Stamford Bridge vrátil také manažer José Mourinho, který má do týmu movitého majitele Romana Abramoviće přinést další trofeje. Aby toho portugalský stratég dosáhl, vymínil si vlastní výběr posil. Do záložní řady ukázal na Fábregase, který měl mimo jiné nahradit legendárního Franka Lamparda. Cesc Fábregas se stal jedním ze základních kamenů týmu, který má nyní náskok tří bodů na čele Premier League.

V rozhovoru pro magazín Sport John Terry řekl: „Je jasné, že pokud chceme být konkurenceschopní, musíme mít široký a kvalitní kádr. Proto je nezbytná konkurence v týmu. Zde vládne zdravá soutěživost, takže se navzájem motivujeme. Dřív jsme hráli proti Cescovi, teď je jedním z nás. To je fotbal.“

„V současnosti tvoří člena velké rodiny našeho klubu, který vítá výborné hráče i lidi s otevřenou náručí. Hraje skvěle, takže nemůžeme být šťastnější. Za tak krátký čas, co je zde, přesvědčil všechny, že v sobě má úžasné schopnosti. Zapadl do našeho týmu téměř okamžitě a udělal na nás všechny velký dojem.“

„Je u nás vázán dlouholetým kontraktem a všichni v klubu věříme, že nám Cesc Fábregas pomůže dosáhnout našich cílů. Kvality na to má a je na nás, abychom jej podporovali. Vždycky jsme hráli hodně přes střed hřiště, takže musíme mít v záloze skvělé hráče. A Cesc je klíč, který nám pomáhá otevírat obrany soupeře. Bylo to stejné jako s Lampsem, když tu byl,“ vzpomíná Terry na kolegu z reprezentačních srazů, který nyní hájí barvy Manchesteru City.

„Cesc Fábregas je skvělý hráč, který má za sebou vynikající kariéru a mnoho světlých chvil před sebou. Cítím, že s ním můžeme dominovat jakémukoli utkání, do kterého nastoupí. Máme v týmu několik španělských hráčů, kteří zapadli do týmu a podařilo se jim získat si hráče i fanoušky. Kromě Cesca je to nově také Diego Costa. Myslím si, že spolupráce těchto dvou hráčů nám hodně pomůže,“ doufá Terry.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / skysports.com

Související odkazy
Nejnovější články