Zpět na » Premier League » Ševa a MLS?

Premier League - Ševa a MLS?

0

Líbilo se

22.05. - Hodně překvapivá zpráva dnes v Anglii vnikla do éteru. Ăštočník londýnské Chelsea Andrej Ĺ evčenko by si podle vlastních slov dokázal představit, že by si před koncem své nadmíru bohaté kariéry zahrál fotbal ve Spojených státech.

30letý forvard přestoupil do Chelsea během loňského léta, kdy ho Blues získali z AC Milán za 30 miliónů liber. Fanoušci Modrých však jeho gólový příspěvek za uplynulou sezónu příliš kladně nehodnotí, protože jeden z nejobávanějších střelců Evropy, vsítil pouhé čtyři ligové branky a na Stamford Bridge moc velkou díru do světa neudělal.

„Fotbal jde v USA hodně nahoru a rád bych se jednou stal jeho součástí. V době minulého léta jsem dostal možnost zahrát si proti All-Stars výběru Major League Soccer a viděl jsem, že se tato soutěž skutečně zlepšuje,“ poznamenala ukrajinská superhvězda pro Sports Illustrated.com.

Ĺ evčenko v sobotu vynechal kvůli zranění třísel finále FA Cupu a sdělil, že vítězství v Anglickém poháru je zadostiučinění za, pro něj, nepovedený ročník.

„Nebyla to nejlepší sezóna, ale mohlo být hůře. Lidé ode mě očekávají mnoho. První čtyři měsíce jsem nebyl v optimální formě, částečně kvůli náročnosti Mistrovství světa v Německu a částečně na tom neslo vinu zranění, se kterým jsem se v té době potýkal. Ovšem uprostřed roku jsem se chytil a začalo se mi dařit. V závěru jsem měl na kontě, navzdory všemu, dobrých 14 gólů a 11 nebo 12 finálních asistencí. Vím, že všichni chtěli 30 branek, jenže tak skvělé výsledky se nemusí opakovat v každém ročníku. Se všemi problémy hodnotím uplynulý rok v Premier League docela kladně. Nebyla to špatná sezóna,“ dodal Ĺ evčenko.

Ĺ eva cítí, že nebyl jednou z hlavních postav Chelsea, neboť nenastřílel dostatek gólů, přesto je šťastný, že mohl týmu pomoci.

„Tento rok jsem nehrál na mé obvyklé pozici. Nebyl jsem klíčovým útočníkem. Pohyboval jsem se často ve větší vzdálenosti od brány, což je odlišné místo oproti tomu, kde jsem hrál v Miláně. Možná je to jeden z důvodu, proč Didier Drogba letos tolikrát skóroval. S Didierem jsme si s postupem času na sebe zvykli. Na San Siru jsem hrál na mé přirozené pozici. Tady jsem si musel zvyknout na něco jiného, ale udělal jsem maximum, abych týmu pomohl. Mou hlavní prioritou je hrát dobře i v nadcházející sezóně,“ uvedl 30letý Ukrajinec.

/ Fotbalportal.cz/news.bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články