Zpět na » Premier League » Mladí dostanou šanci, tvrdí Giggs

Mladí dostanou šanci, tvrdí Giggs

Mladí dostanou šanci, tvrdí Giggs © manchestereveningnews.co.uk - Louis Van Gaal a Ryan Giggs na lavičce Manchesteru United

2

Líbilo se

12.09. - Na hlavu šéfů Manchesteru United se snáší vlna kritiky za to, že prodali Dannyho Welbecka. Asistent trenéra Ryan Giggs však tvrdí, že se nejedná o zásah do klubové filozofie a mladí hráči prý budou dostávat šanci i nadále.

Manchester United nedávno prodal Dannyho Welbecka. A fanouškům se tento krok nelíbil. Ne snad proto, že by jej Rudí ďáblové prodávali pod cenou. Nejspíš se vyrovnali i s destinací, tedy Arsenalem. Co ale kritikům tohoto tahu vadí, je fakt, že Manchester United prodal mladého a perspektivního hráče. Vadí jim, že mladí hráči nedostávají v Manchesteru příliš mnoho šancí. To se týkalo také odchodu Paula Pogby, který byl považován za nadbytečného a nyní v Juventusu Turín září.

Ryan Giggs, který s Rudými ďábly spojil svou hráčskou kariéru, ale věří, že vedení klubu ví, co dělá. Některé z fanoušků United zpráva o prodeji Dannyho Welbecka přinejmenším zaskočila. Nestačil jim ani fakt, že United na letním přestupovém trhu patřili k nejaktivnějším klubům vůbec a za nové posily utráceli hotové jmění.

Prodat hráče, který patřil k odchovancům klubu, se zkrátka příčí filozofii těchto podporovatelů. A není divu, protože anglická Premier League je dlouhodobě kritizována za nedostatek mladých hráčů, kterým není dopřán prostor k růstu. To ale podle Giggse v Manchesteru nehrozí. Mladí hráči podle něj budou dostávat množství šancí.

V rozhovoru s novináři na konferenci Soccerex, kterou hostí právě anglický klub, legendární Velšan prohlásil: „Tento klub se nikdy nezmění. Historie ukazuje, že mladým hráčům dáváme šanci vyniknout. Ctíme tradice tohoto skvělého klubu a jsme na to hrdí. Dobře, Danny Welbeck odešel, což samozřejmě mnoho lidí naštvalo. Chápu to, není příjemné vidět, jak mladý hráč, který zde vyrůstal, odchází ke konkurenci,“ připouští Giggs.

„Ale mluvíme tu o manažerovi, který dal šanci Clarenci Seedorfovi, Patrickovi Kluivertovi, Andresi Iniestovi, Xavimu nebo Thomasovi Müllerovi. Má čich na mladé hráče a jsem si jistý, že jej uplatní také tady. Ukázal to v případě Tylera Blacketta, který dosud odehrál nějakou část v každém zápase. A není jediný.“

„Pod Robinem van Persiem a Waynem Rooneym roste talent jako Adnan Januzaj. Dál tu máme Jamese Wilsona. Je to přirozené, někteří hráči klub opouští, jiní přicházejí. Fanoušci požadují vidět mladé hráče z juniorky a my je nezklameme. Na mladé hráče mají fanoušci zajímavý názor, nikdy se k nim nepostaví čelem, vždy jim dají další šance. A to budeme dělat i my. Dáme každému šanci a uvidíme, co je pro klub i hráče nejlepší,“ je si jist velšský trenér. Ten také doufá, že se jednoho dne stane hlavním trenérem populárního klubu.

Kam dál?

Ondřej Pražák / skysports.com

Nejnovější články