Zpět na » Premier League » Carrick přivítal Hargreavesův příchod

Premier League - Carrick přivítal Hargreavesův příchod

0

Líbilo se

21.05. - Záložník Manchesteru United Michael Carrick propadl pocitu nejvyšší nadšenosti potom, co se dozvěděl, že kolega z anglické reprezentace Owen Hargreaves bude s největší pravděpodobností v příští sezóně nastupovat po jeho boku v týmu Rudých Ďáblů.

Včera oblétla fotbalovou Evropu senzační zpráva o přestupu Owena Hargreavese z Bayernu Mnichov do Manchesteru United, jenž za něho má mnichovskému gigantu vysázet neuvěřitelných 17 miliónů liber, tedy částku, jakou německá Bundesliga v přestupové oblasti za celou dobu své existence nepamatuje.

Carricka v nadcházejícím ročníku nejspíš čeká souboj s tímto fotbalistou o místo ve středu záložní řady United, přesto si bývalý hráč Tottenhamu Hargreavesův příchod pochvaluje.

„Je to světový hráč, se kterým bude naše mužstvo ještě silnější. Jsme jedním z největších klubů na celém světě a chceme ty nejlepší hráče. Potřebujeme mít co nejširší soupisku, abychom mohli bojovat na všech frontách,“ sdělil Carrick.

Bayern v neděli definitivně potvrdil, že souhlasí s odchodem Owena Hargreavese na Britské ostrovy do týmu Sira Alexe Fergusona, jenž měl na něj už dost dlouhou dobu pořádně políčeno.

Michael Carrick odehrál v letošní sezóně za Manchester 50 zápasů poté, co vloni v létě zamířil na Old Trafford z Tottenhamu za 18,6 miliónů liber. U United byli vytíženější než on pouze hvězdy Wayne Rooney a Cristiano Ronaldo, kteří odehráli za svůj klub skoro všechny zápasy v teď již uplynulé sezóně.

25letý záložník se zdá být vyčerpaný po velice náročném ročníku a po sobotní prohře 1:0 s londýnskou Chelsea ve finále FA Cupu. Navzdory porážce však tvrdí, že Rudí Ďáblové letos splnili svůj zásadní cíl a sice, získat titul v Premier League.

„Ligová tabulka neklame. Vyhráli jsme Premiership a stali jsme se šampióny. Podařilo se nám dokázat, že jsme v této době jedním z nejlepších mužstev na světě. Cítím, že ve finále Anglického poháru byl Manchester lepší, ale je to pohár, kde se rozhoduje v jednom utkání. My ho ztratili několik minut před koncem. Na to se ale historie neptá. V příštím roce se pokusíme FA Cup získat a dosáhnout podobných úspěchů jako letos,“ dodává Michael Carrick.

/ Fotbalportal.cz/news.bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články