Zpět na » Premier League » Redknapp neztrácí čas a posiluje

Premier League - Redknapp neztrácí čas a posiluje

0

Líbilo se

21.05. - Okamžitě po skončení letošní sezóny se vrhnul manažer Portsmouthu Harry Redknapp na získávání posil pro příští ročník. Na trhu volných hráčů se vyhlédl obránce Sylvaina Distina, na spadnutí je i přestup ghanského záložníka Sulley Ali Muntariho z Udinese.

Redknapp nehodlá připustit, aby v Portsmouthu zůstalo jen u jedné vydařené sezóny. Ta právě skončená by se měla stát odrazovým můstkem pro ještě lepší následující. A vypadá to, že bude znovu aktivním hráčem na přestupovém trhu, stejně jako tomu bylo minulé léto, kdy přivedl na Fratton Park hned deset nových tváří.

Prvním letošním úlovkem by se měl stát ghanský supertalent Sulley Ali Muntari. Přestupové tahanice okolo dvaadacetiletého záložníka se už táhnou několik měsíců, prakticky od Mistrovství světa 2006 v Německu, na kterém patřil mezi nejlepší hráče afrického překvapení. Trefil se i do sítě Petra Čecha a v příštích dnech se o něm psalo jako o posile Interu Milán, AC Milán, Manchesteru United či Juventusu Turín. Výborně fyzicky vybavený středopolař však nakonec zůstal v Udine. V zimě se o něj živě začal zajímat právě Portsmouth a zdá se, že po půl roce by mohl přestup na Britské ostrovy vyjít.

"Sulley se mi moc líbí. Vím o něm už dlouho. Má fantastickou kondici, dokáže na hřišti lítat nahoru dolů. Nebude sice levný, ale už aby tu byl s námi," nemůže se Redknapp dočkat jeho příchodu.

Levný tedy Muntari rozhodně nebude. Udinese původně chtělo rovných deset milionů liber, ale kluby se pravděpodobně dohodnou na konečných osmi milionech. V tom případě by se jednalo o přestupový rekord v historii Pompey.

Solu Campbellovi by měl od příští sezóny dělat ve stoperské dvojici parťáka Sylvain Distin. Francouzskému obránci skončila smlouva v Manchesteru City a kvůli problémům v klubu novou nepodepíše.

"Distin se mi líbí. Je velký a silný. Bude to dobrý obchod, navíc zadarmo. Nic za něj nezaplatíme, takže mu můžeme dát vyšší plat," dodal Redknapp.

Třicetiletý Distin strávil u Citizens pět let, když přišel za čtyři miliony liber z Newcastlu. Právě k návratu do Magpies se ho snažil přimět nový manažer Sam Allarydce, ale Distin údajně nabídku odmítl.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články