Zpět na » Premier League » Anglický pohár putuje do Chelsea

Premier League - Anglický pohár putuje do Chelsea

1

Líbilo se

20.05. - Celá Anglie včera nežila ničím jiným než finále FA Cupu mezi londýnskou Chelsea a Manchesterem United. Zrekonstruované, až po střechu zaplněné Wembley včera přihlíželo souboji týmů, které opanovaly letošní sezónu v Premier League. + sestřih ze zápasu na videu

Téměř devadesátitisícový dav fanoušků si nejprve zazpíval společně anglickou hymnu God Save the Queen a potom své zraky upřel na hrací plochu, aby se naplno oddal duelu dvou největších rivalů již uplynulého ročníku Premiership.

První půle se odehrála ve stylu nejvyšší opatrnosti a žádný z týmů nechtěl riskovat případný gól. Ĺ ancí skutečně bylo ještě méně než poskrovnu, ale o trochu více aktivnější byla přece jenom Chelsea. Největší příležitost ke skórování si vypracoval Lampard, který vypálil zdálky a jeho projektil jen těsně prosvištěl nad břevnem van der Saarovy brány.

Druhé dějství pokračovalo v duchu toho prvního. Jose Mourinho se o přestávce odhodlal ke střídání a na zelený pažit se dostal i Robben, který zastoupil Joea Colea. Hrdinou finále se mohl stát Rooney, jenž odebral míč Essienovi a vypálil. Čechovu svatyni však o kousek přestřelil. V 60. minutě Scholes fauloval Lamparda a z přímého kopu střílel do tyče Drogba. Základní hrací doba, ovšem branku nenabídla a diváci na Wembley se museli smířit s prodloužením.

V nastavené půlhodině ale všichni přítomní viděli tolik šancí jako za celých předešlých devadesát minut dohromady. První prodloužení padl gól, hlavní rozhodčí ho však neuznal. Ve 104. minutě našel chytrou přihrávkou Rooney Giggse, který skluzem nasměroval balon do Čechovy brány. Jednička české reprezentace se vyznamenala proti této šanci skvělým zákrokem, ovšem jak se později ukázalo, Čech držel míč v náručí až za brankovou čárou. Hlavní arbitr Steve Bennett gól neviděl a tudíž ho i neuznal.

V druhém prodloužení v koncovce selhal Kalou, jenž technickou střelou jen těsně minul. V 116. minutě už ale bylo o držiteli Anglického poháru pro letošek rozhodnuto. Didier Drogba si na hranici vápna nádherně narazil s Lampardem, ocitl se zcela sám před brankářem van der Saarem a technickou dobře umístěnou ranou nasměroval Chelsea k vítězství. Na vyrovnání měli pak Red Devils až příliš málo času a po 120 minutách byli Modří daleko šťastnějším mužstvem.

V Chelsea se slavilo po zisku FA Cupu asi ještě dlouho do noci.

Finále FA Cupu 2006/2007

Chelsea FC – Manchester United 1:0 po druhém prodloužení
Branka: 116. Drogba
Sestava Chelsea: Čech, Ferreira, Essien, Terry, Bridge, Mikel, Makelele, Lampard, Wright-Phillips (Kalou 93), Drogba, Joe Cole (Robben 46), Robben (Ashley Cole 108)
Sestava Man Utd: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidic, Heinze, Fletcher (Smith 92), Scholes, Carrick (O'Shea 112), Ronaldo, Rooney, Giggs (Solskjaer 112)
Žluté karty: Makelele, Ferreira, Ashley Cole, Kalou - Scholes, Vidic, Smith
Návštěva: 89,826
Rozhodčí: Steve Bennett

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články