Zpět na » Premier League » Tým sezony 2006/2007

Premier League - Tým sezony 2006/2007

0

Líbilo se

17.05. - Kdo byl tím nejlepším? Kdo nejvíce překvapil? Či naopak, které jméno se v all-star výběru letošního ročníku neobjevilo a mělo by tam být? FotbalPortal se v tomto pravidelně diskutabilním tématu pokusil do rozestavení 4-4-2 vybrat ty, kterým to "šlapalo nejvíce".

All-star tým sezony dle FP:

James David James: Přišel, viděl a rázem se stal tím, na koho se mohla celá obrana Portsmouthu plně spolehnout. Svými výkony si vysloužil i prodloužení stávajícího kontraktu, jenž šestatřicetiletého gólmana zavazuje k pobytu na Fratton Parku až do léta 2010. V dubnovém zápase proti Aston Ville (0:0) ustanovil nový rekord Premiership, když vychytal své 142. čisté konto.

Neville Gary Neville: Závěrečnou fázi sezony mu pokazilo zranění, kvůli kterému bude nucen vynechat i sobotní finále Anglického poháru, přesto však v letošních 33 ligových utkáních nikterak nezklamal. Ba naopak, coby kapitán dovedl Manchester United k dalšímu titulu. Nemusí zářit, aby si své odvedl nadmíru dobře - tato skutečnost provází Gary Nevilla takřka po celý průběh kariéry.

Ferdinand Rio Ferdinand: Nejvíce vytěžovaný muž obrany United. A také její nejdůležitější článek. Spolu s Nemanjou Vidicem utvořil stoperskou dvojici, která je díky své síle a důrazu jen ztěží k překonání.

Vidic Nemanja Vidic: Bylo jen otázkou času, kdy se na anglický styl aklimatizuje v míře maximální. Stalo se tak hned v jeho první celé sezoně na Ostrovech. Přestože se nevyhnul drobným výpadkům a zaváháním, v mnoha zápasech i konečných posezonních ohlédnutích byl dokonce lépe hodnoceným jak již zmíněný Rio Ferdinand.

Lescott Joleon Lescott: Stále teprve čtyřiadvacetiletý obránce Evertonu je jedním z velkých a příjemných překvapení výběru. Toffees za něj před sezonou zaplatili sumu pěti miliónů liber a již během vánočních kol si manažer David Moyes nemohl jeho příchod vynachválit. Na Goodison Parku byl nakonec vybrán jako nejlepší hráč klubu této sezony.

Ronaldo Cristiano Ronaldo: Díky letním událostem se pro něj jednalo o nesmírně těžký rok, přesto se však dá označit za přelomový. Ronaldo po fotbalové i osobní stránce nesmírně vyspěl, své výkony podmínil úspěchu celého týmu, s šestnácti ligovými brankami na svém kontě se stal druhým nejlepším střelcem. Ocenění se mu dostali i od samotných fanoušků, když byl jejich hlasy zvolen nejlepším hráčem roku.

Scholes Paul Scholes: Hnací motor zálohy United. Světlo světa nedávno spatřila statistika, která jeho důležitost ukazuje měrou vrchovatou - bylo mu napočítáno celkem 2097 přihrávek (druhý Michael Essien jich měl 1792), z čehož 90,37% bylo adresováno přesně tam, kam mělo (Essien se dostal přes 84%). Za svým nezaostal ani v počtu nastřílených branek, dal jich šest.

Arteta Mikel Arteta: Na ztrátu zapříčiněnou dlouhodobým zraněním Tima Cahilla bylo částečně zapomenuto právě díky formě Mikela Artety. Ta v sobě nesla devět ligových gólů a velký zájem španělských klubů o jeho nákup. Toffees však dobře vědí, jak je Arteta pro jejich hru důležitý a proto na sebe dlouho nenechaly čekat pohovory o možnosti prodloužení současné smlouvy.

Giggs Ryan Giggs: Jen s podivem se dá uvěřit, že cenu pro nejlepšího hráče v daném měsíci získal zkušený záložník Manchesteru United vůbec poprvé až na začátku (srpen) letošní sezony. Hned v něm vyvedl z omylu všechny držitele názoru, že na sklonku svých třiatřicetileti let již nebude takovým jako dříve. Opak byl pravdou, což Giggs plně dokázal ziskem devátého mistrovského titulu. Spolu s Garym Speedem je navíc jediným, který od založení Premier League skóroval ve všech jejích ročnících.

Berbatov Dimitar Berbatov: O něco pomalejší rozjezd, avšak skvělý závěr. Stačilo pár měsíců k tomu, aby se stal jednou z klíčových postav Spurs. Ať už byl jeho útočným partnerem Jermain Defoe či Robbie Keane, vždy se jednalo o nesmírně nebezpečnou útočnou dvojici. V posledních pěti kolech rozvlnil síť soupeřovy brány čtyřikrát, celkem si letos připsal dvanáct přesných zásahů. A nic nenapovídá tomu, že by v nich ani do dalších sezon neměl pokračovat.

Drogba Didier Drogba: Gólová jistota, s dvaceti brankami nejlepší střelec. Nebýt formy Cristiana Ronaldo, zřejmě by to byl on, o kom by se nejvíce mluvilo. Oněch dvacet přesných zásahů si rozdělil rovnoměrně od sprna do května, vyvaroval se tedy jakýmkoliv střelecký výpadkům - nejdelší půst držel čtyři utkání, přičemž hned v tom pátém si na své konto připsal hattrick.

Portsmouth FC James

Manchester United Neville Manchester United Ferdinand Manchester United Vidic Everton FC Lescott

Manchester United Ronaldo Manchester United Scholes Everton FC Arteta Manchester United Giggs

Chelsea FC Drogba Tottenham HotspurBerbatov

Pětice náhradníků:

Čech Petr Čech

Carragher Jamie Carragher Finnan Steve Finnan

Rooney Wayne Rooney McCarthy Benni McCarthy

Pro zajímavost:

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články