Zpět na » Premier League » Liverpool získal talentovaného útočníka Origiho

Liverpool získal talentovaného útočníka Origiho

Liverpool získal talentovaného útočníka Origiho © sportinglife.com - Divock Origi

2

Líbilo se

29.07. - Další letní posilu dnes oficiálně představil Liverpool, s nímž podepsal pětiletou smlouvu mladý belgický útočník Divock Origi, který zazářil na mistrovství světa. Liverpool se s Lille dohodl na přestupové částce ve výši 10 milionů liber a Origi navíc zůstane ve Francii na ročním hostování.

Přestože Liverpool chtěl, aby 19letý útočník hrál už od nové sezony na Anfield Road, zůstane Origi i pro příští sezonu v Ligue 1 a nadále bude rozvíjet svůj talent v Lille, které za jeho přestup dostane 10 milionů liber.

Origi, jenž reprezentoval Belgii na letním mistrovství světa v Brazílii, zaznamenal v Ligue 1 šest gólů v 35 utkáních a velký zájem o jeho služby měli údajně kromě Liverpoolu i Arsenal, Tottenham Hotspur a Atlétiko Madrid.

Origi se však nakonec rozhodl připojit k týmu Brendana Rodgerse, ve kterém se sejde se svým spoluhráčem z belgické reprezentace Simonem Mignoletem a dnes byl oficiálně představen pátou letní posilou Liverpoolu po Emre Canovi, Rickiem Lambertovi, Adamu Lallanovi a Dejanu Lovrenovi.

„Jsem opravdu velice šťastný, že o mě projevil zájem tak velký klub, jakým je Liverpool,“ přiznal Origi. „Je to klub s bohatou historií, skvělými fanoušky a spoustou výborných hráčů.“

„Pro mě je Liverpool jedním z největších klubů na světě a jsem nadšený, že se stanu součástí jeho velké historie. Jsem pyšný na to, že jsem mohl podepsat s Liverpoolem. Doufám, že společně dosáhneme velkých úspěchů.“

Přestože si Origi na svou šanci v Liverpoolu bude muset ještě nejméně rok počkat, už nyní se těší, až si v soutěžním zápase obleče dres The Reds a bude se snažit udělat dojem na manažera Brendana Rodgerse.

„Liverpool má v Brendanu Rodgersovi skvělého manažera, který zvládne tak mladý tým. Řekl mi o Liverpoolu mnoho dobrých věcí a přesvědčil mě, že to pro mě bude ideální klub.“

„Tento rok budu mít šanci zahrát si na evropské úrovni, ať už v Evropské lize, nebo Lize mistrů. Bude pro mě důležité získat si místo v týmu, zlepšit se a být připraven na následující sezonu,“ dodal Origi.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články