Zpět na » Premier League » Jewell i Pearce končí na svých postech

Premier League - Jewell i Pearce končí na svých postech

0

Líbilo se

14.05. - Ještě dvě změny na pozicích manažerů se odehrají v této sezóně. V Manchesteru City dostal padáka Stuart Pearce, dobrovolně naopak skončil Paul Jewell ve Wiganu. A to i přesto, že oba svedli úspěšný boj o záchranu v Premier League.

Je tomu jen pár dní, co prezident Wiganu Dave Whelan vyjádřil Paulu Jewellovi plnou podporu a prohlásil, že ve funkci setrvá i po případném sestupu. Jenomže dodal ještě jednu podstatnou větu - pokud sám Jewell bude chtít zůstat. A přesně na tyto slova dnes došlo - dvaačtyřicetiletý manažer dnes ráno na svoji funkci rezignoval. Tento krok je velmi překvapivý, neboť nepřišel ani 24 hodin po vítězství nad Sheffieldem a záchraně v Premier League. Důvod je jediný - Jewell chce pauzu, v pozadí stojí i jisté zdravotní potíže. U kormidla Wiganu strávil šest let.

"Dělal jsem to rozhodnutí s těžkým srdcem, ale cítím, že potřebuji od fotbalu pauzu. Za těch šest let jsem pro klub odváděl maximum. Chci být k prezidentovi i fanouškům upřímný. Nebylo by ode mě fér, kdybych pokračoval dál a nemohl do práce dávat tolik, kolik je potřeba," řekl Jewell.

"Cítil jsem to. Bylo vidět už kolem Vánoc, že Paulův zdravotní stav se zhoršuje. POtřebuje se dát do pořádku. Jeho rezignaci jsem samozřejmě přijímal velmi nerad, ale prostě se tak rozhodl. Věřil jsem, že on je tím správným mužem, který by mohl klub posunout výš. Musím to respektovat, protože práce , kterou tady odvedl, to bylo něco mimořádného," dodal prezident Whelan.

Krátce po Jewellově odchodu byl na jeho místo posunut dosavadní asistent Chris Hutchings. Devětačtyřicetiletý manažer má zkušeností s trénováním v Premier League poskrovnu, v roce 2000 vedl sice Bradford, ale ve funkci vydržel jen dvanáct zápasů.

Jen pár hodin po odchodu Jewella se ocitl bez práce i další manažer - tentokráte Stuart Pearce, který ovšem narozdíl od svého kolegy dostal od klubu padáka. Pětačtyřicetiletý Pearce tak vydržel u Citizens dvě sezóny. V první sezóně se mu zpočátku dařilo a byl považován za jednoho z potencionálních náhradníků Svena Gorana Erikssona u národního týmu. Karta se však obrátila a Pearce nakonec zakončil sezónu až na patnácté pozici. Letos to nebylo o moc lepší, Citizens si polepšili jen o jednu příčku. Jejich hra byla často kritizována, v domácích zápasech tým například vstřelil za celou sezónu ubohých deset gólů. Spekulovalo se i o rozvrácené morálce uvnitř týmu, spory mezi hráči byly na denním pořádku. Bývalý kapitán anglické reprezenatce tak tým vedl v 97 zápasech s bilancí 34 výher, 20 remíz a 43 porážek.

Jewell a Pearce jsou už sedmým a osmým manažerem, kteří v této sezóně u svých týmů skončili. Již před nimi se poroučeli Alan Pardew z West Hamu, Chris Coleman z Fulhamu, Sam Allardyce z Boltonu, Glenn Roeder z Newcastlu. Dokonce dvakrát měnili manažera v Charltonu, kde před příchodem Pardewa působili Ian Dowie a Les Reed. Aby manažery vyměnila téměř polovina klubů v soutěži, to je na Premier League poměrně nezvyklé. A to ještě nemusejí být počty úplné. Podle asistenta Stuarta McCalla se Sheffield United chystá opustit jeho dlouholetý manažer Neil Warnock, který v klubu strávil sedm a půl let.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články