Zpět na » Premier League » 38. kolo: Ohlasy trenérů

Premier League - 38. kolo: Ohlasy trenérů

0

Líbilo se

14.05. - Černý Petr nakonec zůstal v ruce Neilu Warnockovi ze Sheffieldu, jehož tým po roce sestupuje o soutěž níž. Velkou úlevu cítili další dva zachránění - Paul Jewell z Wiganu a Alan Curbishley z West Hamu.

Sheffield U - Wigan 1:2

Neil Warnock (Sheffield): "Myslím si, že Sir Alex měl postavit silnější sestavu. Vidět ho slavit na hřišti pro mě potom bylo dost hořké. Ale je asi jednodušší, aby sestoupil Sheffield než West Ham. Spousta lidí je ráda, že to takhle dopadlo. Pro mě je to ale hrozné, cítím se mizerně."

Paul Jewell (Wigan): "Je to pro nás velký úspěch a Sheffieldu je mi líto. Není mi příjemné tu slavit, když oni sestupují. Spousta lidí nás už odepsala. Nechtěli jsme se dívat na Old Trafford, chtěli jsme si to uhrát sami. Dnes to ale nebyl normánlí zápas - bylo to zkrátka o přežití a bylo to nesmírně náročné."

Manchester United - West Ham 0:1

Sir Alex Ferguson (Man Utd): "Až teď, když vidím tu trofej, tak si uvědomuji, čeho jsme vlastně dosáhli. Je to fantastické. Dnes jsme sice prohráli, ale nic to nemění na tom, že jsme nejlepší v zemi a hrajeme nejlepší fotbal."

Alan Curbishley (West Ham): "Je to fantastický výsledek. Viděli jste to sami, Manchester měl šance, my jsme se ale ubránili. Doufám, že už takovou situaci nikdy nezažiju. Na druhou stranu nás to všechny strašně posílí. Od první chvíle jsem říkal, že tým má velký potenciál a do téhle situace se neměl vůbec dostat."

Tottenham - Man City 2:1

Martin Jol (Tottenham): "Jsme moc rádi. Skončit dvakrát po sobě na páté pozici, to je pro tento klub velký úspěch. Ale musím pochválit i soupeře, zápas rozhodně nevzdával. Za nás ale mluvila kvalita. Jsme pátí a můžeme slavit. Chceme být v Evropě každý rok a to se podařilo. Těd chceme vyhrát nějakou trofej, to si zasloužíme. Co se týče Dimitara Berbatova - zůstane. Má velmi dobou smlouvu, má rád zdejší fanoušky, oni jeho, takže tahle otázka je bezpředmětná."

Stuart Pearce (Man City): "Nezasloužili jsme si prohrát. Hráli jsme houževnatě a mnohem lépe než doma. A to nemluvím o tom, že oba góly Spurs padly z ofsajdu. Ĺ ance jsme si vytvořili, ale góly jsme nedali, stejně jako je tomu po celou sezónu. Tohle musíme v létě vyřešit."

Chelsea - Everton 1:1

Jose Mourinho k vyrovnání rekordu Liverpoolu 63 domácích zápasů bez porážky: "Je hezké vyrovant tenhle rekord, ale nic víc. Jsme tu od toho, abychom vyhrávali trofeje, ne lámali rekordy. Ale samozřejmě je poctou vyrovant výkony historického týmu Liverpoolu ze sedmdesátých let. Musíme v dobrých výkonech doma pokračovat."

David Moyes (Everton): "Je to škoda, mohli jsme skončit pátí. Před vyrovnávacím gólem udělal rozhodčí chybu, Paulo Ferreira fauloval. Proti Chelsea se vždycky hodně nadřete, Petr Čech navíc předvedl za stavu 0:1 skvělý zákrok. Ale znovu jsme hráli dobře."

Bolton - Aston Villa 2:2

Sammy Lee (Bolton): "Věděli jsme, že proti Aston Ville to bude těžké, vyhrála poslední tři zápasy venku. Hráči si zaslouží pochvalu, protože se nepřestali soustředit na svoji práci. Je fantastické, jak se dokázali přizbůsobit změnám v klubu."

Martin O´Neill (Aston Villa): "Z výkonu jsem absolutně nadšený. Už takhle hrajeme pár týdnů, vstřelili jsme dva perfektní góly. Celkově jsem velmi spokojený, protože před sezónou jsme spolu mohli trénovat jen dva týdny. Hrajeme s velkou vervou, zlepšujeme se a pokud v tom budeme pokračovat, bude to dobré."

Blackburn - Reading 3:3

Mark Hughes (Blackburn) k možnému odchodu Benniho McCarthyho: "Jsem si naprosto jistý, že zůstane i další sezónu. Zdůrazňuji, že nejsme klub, který musí prodávat hráče. Měl fantastickou sezónu, nemohlo to být lepší."

Steve Coppell (Reading): "Hráči chtěli vyhrát snad ještě víc než já. Třikrát jsme dokázali vyrovnat, bylo to spíše jako pohárové utkání. Byla to krásná reklama na anglický fotbal. Se sezónou můžeme být spokojeni - v Evropě sice nejsme, ale byli jsme velmi blízko a to je dobré znamení."

Portsmouth - Arsenal 0:0


Joe Jordan (asistent Portsmouth): "Asistent rozhodčího rozhodl sporně, když náš gól neuznal. Já myslím, že měl platit. Ale je težké upírat zrak na jeden moment a říct, že zrovna tohle nás stálo místo v Evropě."

Arsene Wenger (Arsenal): "S tím gólem z ofsajdu zatím nevím, neviděl jsem záznam. Ale zápas jsme měli rozhodnout ještě předtím. Je to celou sezónu stejné. Chybí nám důraz ve finální fázi. David James chytil penaltu výborně, ale měli jsme i další šance."

Liverpool - Charlton 2:2

Rafa Benítez (Liverpool): "Chtěli jsme vzdát hold Robbiemu, fanoušci byli jako vždy fantastičtí. Bylo opravdu hezké, že legenda jako on se mohl rozloučit před domácím publikem.. Bylo důležité mu dát tu možnost. Jinak to nebyl náš nejlepší výkon. Nehráli jsme náš fotbal ani v taktice, ani v pohybu."

Alan Pardew (Charlton): "Mohli jsme ten zápas klidně vypustit, ale přijeli jsme si zahrát s úsměvem na tváři. A měli jsme vyhrát, protože jsme měli spoustu šancí. Byl to těžký týden, potřebovali jsme ten zápas zvládnout, abychom měli čisté svědomí a hráči nezklamali."

Middlesbrough - Fulham 3:1

Gareth Southgate (Middlesbrough) k možnému ochodu Marka Viduky: "Rozhodne se během deseti dnů. Teď odletí do Austrálie, kde bude jednat o své další budoucnosti. Ale ať to dopadne jakkoliv - byl úžasný. Trénuji první sezónu a on se pro tým stal lídrem na hřišti i mimo ně. Jsem mu za to velmi vděčný."

Lawrie Sanchez (Fulham): "Pokud dobře počítám, tak jsme se vyhnuli sestupu jen o bod, což není moc dobré. Mě jsem pět zápasů a co mám - tři prohry, remízu a vítězství? Bylo to hodně těsné. Musíme na tuhle sezónu zapomenout."

Watford - Newcastle 1:1

Adrian Boothroyd (Watford): "Máme spoustu bojovníků, ale málo umělců. Chtěli jsme končit vítězně, ale nepovedlo se. Poslední šance Lee Williamsona jako by symbolizovala naši sezónu."

Nigel Pearson (Newcastle) ke zranění Owena: "Viděl jsem ho v šatně a nebyl tam žádný problém. Není to nic vážného, je v pořádku. Byl jen trochu otřesený, večer ho bude bolet hlava, ale nemám o něj obavy."

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články