Zpět na » Premier League » Herrera se vykoupil ze smlouvy v Athleticu a přestupuje do Manchesteru United

Herrera se vykoupil ze smlouvy v Athleticu a přestupuje do Manchesteru United

Herrera se vykoupil ze smlouvy v Athleticu a přestupuje do Manchesteru United © soccernews.com - Ander Herrera

3

Líbilo se

26.06. - AKTUALIZOVÁNO Přestup španělského záložníka Andera Herrery z Athletica Bilbao do Manchesteru United se přeci jen nakonec stal skutečností. Vedení Athletica potvrdilo, že se Herrera vykoupil ze smlouvy a dnes podstoupil lékařskou prohlídku v Manchesteru, se kterým podepíše čtyřletou smlouvu.

Přestože Athletic Bilbao odmítlo i poslední nabídku Manchesteru United ve výši 29 milionů liber za španělského reprezentanta, stane se nakonec Ander Herrera první posilou nového manažera anglického velkoklubu Louise van Gaala.

24letý Herrera totiž po neúspěchu při jednáních mezi oběma kluby zaplatil výkupní ustanovení ve smlouvě a dnes v Carringtonu úspěšně prošel lékařskou prohlídkou. Athletic Bilbao podobným způsobem přišel před dvěma lety o Javiho Martíneze, jenž poté odešel do Bayernu Mnichov.

„The Football League informovala Athletic Bilbao, že hráč Ander Herrera Aguera splnil požadavky předpisů platných pro jednostranné ukončení smlouvy, kterou byl vázán v našem klubu. Athletic Bilbao děkuje Anderu Herrerovi za jeho obětavost během tří sezon v klubu a přeje mu hodně štěstí v jeho budoucím sportovním projektu,“ stojí v prohlášení baskického celku.

Ander Herrera se s Manchesterem United dohodl na čtyřleté smlouvě, kterou by měl podepsat v nejbližších hodinách. „Přestupem do Manchesteru United se mi splnil sen,“ přiznal sám hráč.

„Přišel jsem do Manchesteru United proto, abych pomohl klubu dosáhnout stanovených cílů. Už se nemohu dočkat prvního zápasu ve slavném červeném dresu United.“

Kam dál?

Vít Sedlák / bbc.co.uk, FotbalPortal.cz

Nejnovější články