Zpět na » Premier League » Mourinho: Poražený, přesto dobrý

Premier League - Mourinho: Poražený, přesto dobrý

0

Líbilo se

13.05. - „Není poražený jako poražený,“ hlásá charismatický a zejména kontroverzní vůdce lavičky Chelsea, Jose Mourinho. Navzdory opětovnému nezdaru výrazněji se prosadit v milionářské Lize mistrů a druhému místu v Premier League, zůstává kouč jak jen to jde, optimistický.

Blues vedeni Mourinhem v prvních dvou sezónách předvedli spanilou jízdu Premier League a zaslouženě tak v obou případech zvedli nad hlavu mistrovský pohár. Co bylo bylo, nyní musel portugalský taktik po zápase s Rudými ďábly blahopřát k prvenství Siru Alexi Fergusnovi.

Cesty stratégů se brzy opět zkříží. Finále FA Cupu se blíží mílovými kroky a z modrého tábora se ozývají hlasy, mluvící o pomstě Manchesteru. Stejně tak Mourinho ubezpečuje veřejnost, že ligové zklamání již hodil za hlavu.

„Po všem, co se nám tento ročník přihodilo, a bylo toho hodně, jsem došel k závěru, že i přes neúspěchy jsem dobrý trenér,“ obhajuje se The Special One, neboli jedinečný.

„Byly to čtyři roky v řadě, kdy jsem vyhrál ligové tituly s Portem, následně v Chelsea. Myslel jsem si, že to bude nesnesitelné, když opět nezvítězím. Ale klidně jsem se přes to přenesl a jsem v pohodě.“

Oproti mistrovským United měli Blues o poznání trnitější cestu k nakonec nedosaženému vrcholu. Postihla je pěkná řádka zranění a jisté neshody uvnitř týmu. „Máme za sebou zvláštní sezónu,“ okomentoval nepřízeň osudu Mourinho.

„První rok na Stamford Bridge byl jako z říše snů, protože jsme ukončili 50tileté čekání na mistrovský titul. V tuto chvíli jsem však na hráče také velice pyšný. Až do konce zarputile bojovali jako válečníci a dali do toho všechno.“

Karel Pernica / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články