Zpět na » Premier League » Sanchez končí na lavičce Severního Irska

Premier League - Sanchez končí na lavičce Severního Irska

0

Líbilo se

11.05. - Nedávno angažovaný trenér Fulhamu Lawrie Sanchez dnes oznámil, že rezignoval na post hlavního kouče u reprezentace Severního Irska, protože se hodlá výhradně zaměřit na práci v londýnském klubu.

47letý Sanchez se rozhodl opustit severoirský národní tým a naplno se věnovat svému novému mužstvu, které se potácelo před závěrem Premiershipnad těsně nad sestupovým pásmem a prvoligovou příslušnost pro další sezónu si zajistil až ve 37. kole díky výhře nad Liverpoolem.

„Určitě to pro mě není nic lehkého opustit reprezentaci Severního Irska, když hraje kvalifikaci o EURO 2008. Ovšem dlouho jsem hovořil s ředitelem klubu a usoudili jsme, že je potřeba se zaměřit na jeden úkol a nadále ho plnit,“ uvedl Sanchez.

Sanchez se ujal kormidla na Craven Cottage potom, co byl odvolán předchozí dlouholetý trenér Londýňanů Chris Coleman. Původně měl odkoučovat posledních 5 ligových zápasů. Bývalý trenér Wycombe Wanderers si však nejprve myslel, že zvládne svou práci rozdělit mezi Fulham a národní tým Severního Irska, ale ředitel Cottagers Mohamed Al Fater po něm chtěl, aby se výhradně zaměřil na trénování u fulhamského mužstva.

„Během posledního měsíce, od doby, kdy jsem do Londýna přišel, jsem se stal daleko více zaneprázdněným, protože s hráči jsem denně v kontaktu na tréninkovém hřišti. Zadostiučiněním je to, že na konci týdne vidím výsledky našeho společného úsilí. Fulham má neuvěřitelné zázemí nato, jaké má v Premier League postavení. Mým cílem je dostat ho v příštím ročníku na vyšší příčky, oproti těm letošním a přinést úspěch klubu i fanouškům, neboť si ho zaslouží za svou podporu. Věřím, že mé angažování bylo tím správným tahem a pokusím se stoprocentně splatit vloženou důvěru,“ pokračoval Sanchez.

Lawrie Sanchez se dále vyjádřil k situaci ohledně severoirské reprezentace: „Být trenérem u národního celku Severního Irska bude skvělá práce pro někoho jiného. Opouštím tým, když je na vrcholu. Vždyť momentálně vede tabulku své kvalifikační skupiny o EURO 2008. Do budoucna tamnímu mužstvu přeji jen to nejlepší. Vím o jejich zklamání, ale doufám, že pochopí můj krok. Přišel jsem zde s velkým očekáváním. Vždycky jsem tady chtěl trénovat. Nyní tady působím třicátým dnem a zamiloval jsem si to tu. Fulham je dobrý klub. Vzbudily se ve mně pozitivní pocity, když jsem prošel dveřmi Craven Cottage. Když se podívám zpátky, doufal jsem, že budu dělat dobrou práci, ale nečekal jsem, že po 32 dnech zde zůstanu i nadále. Vypovězení smlouvy mělo za následek to, že se věci začaly velmi rychle hýbat. Lidé se ptali, kdo bude novým trenérem, ovšem s klubem jsem se dohodl na podmínkách, se kterými vládne spokojenost na obou stranách. Doufám, že zde zůstanu po zbytek mé kariéry.“

Irská fotbalová asociace se k celé situaci vyjádřila na svých internetových stránkách www.irishfa.com. Z celého prohlášení vyplývá, že Irové jsou s celou záležitosti kolem Fulhamu a Lawrieho Sancheze obeznámeni.

„Zaprvé bychom mu rádi pogratulovali ke jmenování hlavního trenéra Cottagers a vážíme si skvělé práce, kterou pro Severní Irsko a IFA odvedl,“ uvádí se v prohlášení.

/ Fotbalportal.cz/news.bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články