Zpět na » Premier League » S Bullardem mohlo být lépe

Premier League - S Bullardem mohlo být lépe

0

Líbilo se

26.05. - Fulham prožil nejhorší a zřejmě nejstresovější sezónu od svého vstupu do Premiership. Prvotní cíl manažera Chrise Colemana, umístění do desátého místa, se nakonec změnil v boj o ligovou záchranu. Ta se nakonec podařila, avšak již pod vedením Lawrieho Sancheze...

Pro Cottagers to nebyly lehké měsíce. Přitom v srpnu vše vypadalo tak, že ono pohybování se v poklidném středu tabulky není nikterak nereálné. Odchod záložníka Steeda Malbranque se očekával, za něj se podařilo přivést Wayne Routledge a především Jimmyho Bullarda.

Právě on měl být tím, kdo dá na Malbranqua rychle zapomenout. A zdálo se, že se mu to můźe podařit velice rychle. Ovšem v teprve čtvrtém zápase na půdě Newcastlu přišla nešťastná chvíle, nešťastné zranění, které jej vyřadilo na celý zbytek ligového ročníku. Devětadvacetiletý středopolař od té doby svému novému týmu chyběl, a chyběl moc.

Stejně jako se Fulham nemohl opřít o Bullardovu hru, již tak plně se nemohl spoléhat ani na jednu ze svých hlavních zbraní - zápasy v domácím prostředí. Právě Craven Cottage byl v minulých sezónách místem, kde se pro hostující rodilo vítězství velice těžce. I letos zůstalo pravdou, že se zde neodehrávají lehká utkání, přesto zde Fulham zaznamenal jedno či tříbodovou ztrátu celkem dvanáctkrát.

Přes všechno ale domácí bilance byla i nadále tou, která držela tým na vodou. Na hřištích soupeřů to totiž bylo citelně slabší - jediná výhra odvezená právě z již zmíněného duelu na St. James Parku je velice chabou vizitkou. Klub se v tomto ohledu mohl "rovnat" pouze sestupivšímu Charltonu.

Přestože Fulhamu se v této sezoně nedařilo podle představ, několik cenných skalpů si přeci jen připsal. Jistě mezi ně patří domácí výhra nad Arsenalem i ta proti Liverpoolu, která přišla v předposledním kole a znamenala pojistku ligové záchrany. Tři body proti Reds zajistil jedinou brankou utkání Clint Dempsey, jehož lednový nákup se dá rovněž považovat za jeden ze světlých momentů posledního roku. Americký fotbalista v sobě skrývá nesmírný potenciál, otázkou zůstává, zda a jak jej dokáže v Premier League rozvíjet.

Právě zimní přestupové okno bylo pro Cottagers velice hektické. Klub po srpnovém odchodu Malbranqua opustil další důležitý člen záložní formace a do té doby kapitán Luis Boa Morte. Naopak, vedle Dempseyho tým posílil Alexei Smertin a Simon Davies, stejně jako útočník Vincenzo Montella, který přišel na hostování z římského AS.

Očekávané zlepšení výsledků se však nedostavovalo, nastálá situace vyústila po dubnovém prohraném utkání s Manchesterem City. To znamenalo konec Chrise Colemana ve funkci manažera Fulhamu. Klub v té chvíli čekal na vítězství sedm zápasů v řadě a vedení se vzniklou krizi rozhodlo řešit právě takto. "Bylo to velice těžké, strávil jsem tu deset let a nenapadlo mě, že by k tomuto mohlo někdy dojít. Ale stalo se, rozhodnutí bylo na jiných," řekl o pár dní později Coleman.

Jeho následníkem byl jmenován Lawrie Sanchez, jenž v té době působil u reprezentace Severního Irska. Do konce sezony v té chvíli zbývalo odehrát pět zápasů, přičemž Sanchez je zakončil s bilancí jedné výhry, jedné remízy a tří proher.

Jako jedna ze slabin se letos ukázala být absence gólových hráčů. Nejlepším střelcem se stal Brian McBride, jenž vsítil devět branek a jako jediný může být se svojí statistikou spokojen. Naopak vůbec se nedařilo Collins Johnovi, mladý Holanďan se trefil jedinkrát. Větší počet přesných zásahů chyběl rovněž Heidaru Helgusonovi. Nic naplat, že je na hřišti notně nahrazoval svou bojovností a nasazením. Montella se na jaře prosadil pětkrát, z toho ovšem třikrát v Anglickém poháru. A při pohledu na McBridův věk je jasné, že podobné spoléhání se na jeho schopnosti nemusí věstit nic dobrého...

V konečném účtování dělil Fulham od sestupu jediný bod - pro nového manažera, který se s vedením nakonec dohodl na dlouhodobější spolupráci, tak čeká velice perné letní období, které v sobě bude podle nynějších spekulací skrývat čistku a následné posílení kádru. Sezóna 2006/2007 je u konce. Fulhamu se v ní podařilo přežít. Otázkou zůstává, jaké to bude v sezóně následující?

Fulham FC

Zazářil Brian McBride

Nezklamal Antti Niemi

Čekali jsme víc Jan Laštůvka

Pohořel Collins John

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články