Zpět na » Premier League » Portsmouth mocně posiluje

Premier League - Portsmouth mocně posiluje

0

Líbilo se

30.05. - Za sezónou 2006/2007 se v Premier League sotva zavřela vrátka a na Fratton Parku se to už hemží posilami. Pompey jsou na přestupovém trhu zatím nejaktivnější a dnes se klubu z jižního pobřeží upsal i hráč italského Udinese Sulley Muntari.

Českému fanouškovi začínají vstávat vlasy na hlavě hrůzou, když si vzpomene, co s národním týmem udělala Ghana na loňském mistrovství světa. Právě Muntari druhou brankou svého týmu zpečetil vítězství Afričanů na 2:0. Už tehdy bylo jasné, že v Itálii vyrůstá záložník světových kvalit a bylo jen otázkou času, než došlo k transferu do jiného klubu.

Portsmouth vehementně stál o Muntariho služby, ale dvakrát neuspěl, protože Italové neměli zájem svou hvězdu nikam pouštět. Až teď klub z Apeninského poloostrova změnil své stanovisko a svolil k přesunu na Britské ostrovy. Smlouva byla podepsána na 5 let a přestupová částka činila 7 miliónů liber, což je vůbec nejdražší příchod v dějinách Pompey.

„Pokoušeli jsme se ho získat už v předešlých dvou přestupních termínech, ale Udinese o prodeji nechtělo ani slyšet. Jsme rádi, že se to podařilo. Má skvělou levačkou, je to fotbalista s ohromnou dávkou energie, dokáže klidně běhat celý den a umí také dobře přihrávat,“ rozplýval se nad přednostmi Muntariho trenér Harry Redkanpp.

Ghanský středopolař je po Sylvainu Distinovi z Manchesteru City a Hermannu Hreidarssonovi z Charltonu už třetí posilou Portsmouthu v posledních dnech.

„Poprvé jsem ho viděl v utkání proti Brazílii na světovém šampionátu v Německu. Tehdy byl nejlepším hráčem na hřišti. Od té doby jsem Muntariho viděl třikrát a vždycky na něm bylo patrné, že dělá pokroky. Ghana má jednoho z nejlepších záložníků planety, který za její reprezentaci pravidelně nastupuje. Je to fotbalista s velkou budoucností,“ dodal kouč Pompey.

Muntari se během pěti let vypracoval v Udinese na klíčového hráče týmu a v letošním ročníku neodmyslitelně patřil, podobně jako v minulých letech, k pilířům záložní řady. Ghanský reprezentant je s přestupem spokojen a už se těší na nové angažmá.

„Portsmouth je fantastický klub s řadou skvělých fotbalistů, jako např. Pedro Mendes, Sol Campbell, David James nebo Kanu. Kromě toho jej vede výborný trenér Redknapp. Jsem fanouškem Pompey od té doby, co o mě projevili zájem. Viděl jsem mnoho jejich zápasů. Fandové jsou skvělí, opravdu hru svého mužstva milují. Chci hrát, co možná nejlépe, protože bych chtěl protlačit Portsmouth do evropských pohárů,“ sdělil Muntari.

Předešlým nejdražším nákupem jihoangličanů bylo angažování Benjaniho Mwaruwariho, který v lednu 2006 přestoupil na Fratton Park z francouzského Auxerre za rekordních 4,4 miliónů liber. Redknapp dále potvrdil, že klub jedná o dalších posilách. Anglický kouč si vyhlédl lyonského záložníka Alou Diarru a kanonýra Johna Utaku z jiného týmu Ligue 1 Rennes. 25letý středopolař by měl stát 4,5 miliónů liber, zatímco za nigeríjského útočníka Utaka budou muset Pompey přihodit ještě o 1,1 miliónů liber více.

/ Fotbalportal.cz/news.bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články