Zpět na » Premier League » Giggs končí s reprezentací

Premier League - Giggs končí s reprezentací

0

Líbilo se

30.05. - Velšský reprezentant Ryan Giggs se rozhodl pověsit kopačky na hřebík. Fanoušci Manchesteru United se však nemusí bát. 33letý záložník totiž končí jen na reprezentační úrovni a dále se chce zaměřit především na působení u Rudých Ďáblů.

Ikona Manchesteru United dnes oznámila, že zápas s Českou republikou v rámci kvalifikace o EURO 2008, který je na programu 2.6.2007 v Cardiffu, bude znamenat jeho rozlučku s velšským národním týmem.

„Cítím, že nadešel správný čas na odchod do reprezentačního důchodu. Bylo to těžké rozhodnutí. Miloval jsem reprezentování své země a rád jsem mužstvo vedl jako kapitán,“ uvedl Giggs.

Giggs debutoval v národním dresu v říjnu 1991 proti Německu, když mu bylo 17 let a 321 dní. Utkání s českým výběrem pro něj bude 64. start za Wales. Záložník United zvažoval konec u reprezentace své země od března tohoto roku, kdy velšský celek podlehl Irsku a ztratil reálnou šanci postoupit do hlavní fáze Evropského šampionátu v Rakousku a Ĺ výcarsku, jenž se bude konat v příštím roce. Sám hráč však poznamenal, že poslední dobou bylo těžké skloubit reprezentační a klubové povinnosti, protože fyzické požadavky na něj byly vysoké, takže dal přednost Manchesteru United.

„Určitě mi to pomohlo. Dopřál jsem si několik přestávek během této sezóny a týmu Rudých Ďáblů to očividně pomohlo, neboť jsem hrál méně fotbalových zápasů než předtím. Ovšem prospěšné to bude i pro Wales – Necítil jsem, že mé výkony byly stejně dobré, tak jako dříve. Nevím, zda to bylo ovlivněno množstvím odehraných utkání, ale myslím, že pro všechny tři strany to bude prospěšné. Doufám, že to nebude jen prodloužení mé kariéry. Mělo by mě to osvěžit a poslední dva nebo tři roky na fotbalových trávnících bych si chtěl užít,“ svěřil se kapitán velšské reprezentace.

/ Fotbalportal.cz/news.bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články