Zpět na » Premier League » Zola: Cizinci anglickému fotbalu škodí

Premier League - Zola: Cizinci anglickému fotbalu škodí

0

Líbilo se

13.06. - Hvězda Chelsea a italské reprezentace z devadesátkých let Gianfranco Zola se krátce zamyslel nad stavem anglické Premier League a vůbec celé anglické kopané. Příliv cizinců na Britské ostrovy podle něj jednoznačně škodí zejména reprezentačnímu výběru.

Legendární Gianfranco Zola se ve svém krátkém zamyšlení vrací do dob, kdy byl počet cizinců v italských klubech omezen počtem tři. Je také toho názoru, že italští fotbalisté se zvládnou daleko lépe vypořádat s psychickým tlakem než jejich angličtí protivníci.

"Uvažoval jsem nad tím, proč Anglie už tak dlouho nevyhrála žádný turnaj. Jejich hráčům nechybí talent, fyzické parametry, fotbal v Anglii má bohatou historii. Ale někdy mám pocit, že angličtí fotbalisté nedávají do hry úplně všechno. A myslím, že to byl částečně problém na minulém Mistrovství světa. Hráči se báli toho tlaku, nedokázali se s ním vypořádat. Podívejte se na italské výběry v historii - ten loňský nevyjímaje. Byl na ně vyvíjen neskutečný tlak, ale právě ten z nich dostal to nejlepší, co v nich bylo. Minulý rok v Německu to bylo extrémní, ale hráči nechali ten tlak pracovat v jejich prospěch. Je to o přístupu. Italské týmy v tomto ohledu mohou ostatní země učit, včetně Anglie," hledá Zola příčiny anglického selhání na Mistrovství světa v Německu.

Zamyslel se také nad stavem Premier League, kde strávil jako hráč sedm let: "Pro italský fotbal byla nejlepší osmdesátá a začátek devadesátých let. Každý rok jsme měli finalistu v některém z evropských pohárů. Jeden z důvodů byl ten, že jsme měli povolené mít v týmu pouze tři cizince. A mezi těmi cizinci byli jen ti nejlepší hráči na světě, jádro týmu bylo italské. Tým byl po této stránce perfektně vyrovnaný. Tento systém umožňoval dávat příležitost mladým fotbalistům, kteří se navíc učili od těch úplně nejlepších. V Anglii je momentálně spousta zahraničních hvězd, které sice možná zvyšují úroveň soutěže, ale je potřeba najít rovnováhu mezi domácími a zahraničními hráči," uzavírá Zola.

Martin Vymyslický / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články