Zpět na » Premier League » Manchester by mohl mít problém s útokem

Premier League - Manchester by mohl mít problém s útokem

0

Líbilo se

13.06. - Zní to možná divně, ale Wayne Rooney by mohl být během několika dní jediným útočníkem, kterého bude mít Sir Alex Ferguson v Manchesteru United k dispozici. Je tomu skutečně tak. Louis Saha a Ole Gunnar Solskjaer jsou po operaci, Alan Smith už možná dres United neoblékne.

Nejmarkantnější ztrátou bude zřejmě absence Louise Sahy. Francouzský útočník se rozhodl skoncovat s dlohodobými problémy s kolenem a podstoupil operaci v USA. Jeho agent Ranko Stojic potvrdil, že Saha si od fotbalu odpočině až několik měsíců. Na hřiště by se podle něj mohl vrátit až někdy v listopadu nebo prosinci. Právě potíže s kolenem nedovolily Sahovi odehrát v loňské sezóně více než osmnáct ligových zápasů.

Po operaci je také norský útočník Ole Gunnar Solskjaer. Ten se pro změnu zranil na reprezentačním srazu a momentálně je ve stavu neschopných. Problémy věčného maroda jsou stále častější a nikdo neví, jakou zátěž v příští sezóně snese.

Dalším tématem je osud Alana Smitha. Ĺ estadvacetiletý útočník se v loňské sezóně vrátil po dlouhodobém zranění, ale stálé místo v základní sestavě si nevybojoval. Proto přemýšlí nad svojí další budoucností:

"Pokud manažer řekne, že mě chce, nevidím problém. Pokud řekne, že už mě nepotřebuje, je čas odejít. Chci mít jasno," říká Smith, o kterého má zájem Middlesbrough, Tottenham, Aston Villa, Everton či skotští Rangers.

Nyní mají United díky výše uvedeným potížím další důvody k tomu, aby na Old Trafford přivedli minimálně jednoho kvalitního útočníka. V případě Carlose Tevéze budou zřejmě čelit tvrdé konkurenci v podobě Interu Milán, který včera oficiálně potvrdil svůj zájem na jeho získání. Další vytipovaný útočník David Villa z Valencie zase vyjádřil přání zůstat ve Ĺ panělsku, navíc jeho výkupní klauzule dosahuje až k závratným devadesáti miliónům liber. Svůj kontrakt v Barceloně by rád dodržel i Kamerunec Samuel Eto´o. Věci se sice začínají lehce komplikovat, na trhu je však stále dostatek kvalitních útočníků.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články