Zpět na » Premier League » Premier League bude řešit nelegální přestupy

Premier League - Premier League bude řešit nelegální přestupy

0

Líbilo se

15.06. - V dnešní zprávě lorda Stevense se objevilo pět klubů a celkem sedmnáct přestupů, které možná nebyly v souladu s regulemi Premier League. Na černé listině je také přestup českého brankáře Petra Čecha z Rennes do Chelsea z léta 2004.

Vyšetřování vede bývalý policejní komisař lord Stevens. V jeho zprávě se dnes objevili Chelsea, Newcastle, Bolton, Middlesbrough a Portsmouth. Nebyly u nich sice přímo prokázány úplatky klubovým funkcionářům či hráčům, ale budou čelit hlubšímu vyšetřování, které už ale bude v kompetenci Fotbalové Asociace.

Nevyjasněné okolnosti byly shledány u čtyř přestupů Newcastlu (Emre, Jean Alain Boumsong, Amady Faye, Albert Luque), u čtyř přestupů Boltonu (Ali Al-Habsi, Tal Ben Haim, Blessing Kaku, Julio Correia), u tří transferů Portsmouthu (Collins Mbesuma, Benjani Mwaruwari, Aliou Cissé) a ve dvou případech u Middlesbrough (Yakubu, Fabio Rochemback). Třikrát možná pochybila i Chelsea, a to v přestupech Didiera Drogby, Petra Čecha a Mickaela Essiena.

Na seznamu je také patnáct fotbalových agentů, mezi nimi Pini Zahavi, Barry Silkman, Francis Martin či Willie McKay. Zda nedošlo ke střetu zájmů, bude vyšetřováno v případě Boltonu, kde některé obchody zprostředkovával Craig Allardyce, jenž je synem tehdejšího manažera Sama Allardyce. Na listině je i bývalý manažer Newcastlu Graeme Souness spolu s Kennethem Shepherdem, synem klubového prezidenta Freddyho Shepherda.

Záležitost bude nyní předána do rukou anglické Fotbalové Asociace i FIFA. Důkladné prošetření uvítal i anglický ministr sportu Richard Caborn:

"Vítám transparentní přístup Premier League, která dnes zveřjnila závery svého vyšetřování. Také mě těší, že všichni funkcionáři i kluby vyjádřili zájem spolupracovat. Všichni mají moji podporu. Mám jen obavy, že někteří agenti už tak nadšeni nejsou. Jejich role ve fotbale byla vždy kontroverzní. Je potřeba určit jasná pravidla v národním, evropském i celosvětovém měřítku."

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články