Zpět na » Premier League » Také Birmingham hledá útočníka

Premier League - Také Birmingham hledá útočníka

0

Líbilo se

21.06. - Nejen v Portsmouthu nebo Manchesteru United, ale i v týmu nováčka z Birminghamu panuje sháňka po kvalitním střelci. V případě Blues by se jím měl stát skotský reprezentant Garry O´Connor, který momentálně kope do míče až v dalekém Rusku, kde hájí barvy Lokomotivu Moskva.

Birmingham se do Premier League vrací po jednom roce a manažer Steve Bruce hodlá předejít problémům v útočné fázi, se kterými se jeho tým při poslední sezóně v nejvyšší soutěži potýkal. Birmingham totiž vstřelil jen 28 gólů (z toho jen devět na hřištích soupeře), což bylo v sezóně 2005/06 nejméně ze všech týmů v celé soutěži. Bruce má momentálně k dispozici útočníky Camerona Jeromea, DJ Campbella a Rowana Vinea. Premier League ostřílený Mikeal Forsell v posledních třech letech stále laboruje se zraněními a jeho zdravotní stav nedává žádnou jistotu. Hostování dánského forvarda Nicklase Bendtnera skončilo, vrací se zpět do Arsenalu.

Bruce se proto nejdříve pokoušel získat Marlona Harewooda, který se stal ve West Hamu nechtěným, ale tři miliony liber se zdály Kladivářům málo, požadovali ještě o dva více. Na to už ale Bruce nepřistoupil a od záměru přivést Harewooda zřejmě definitivně upustil. Svůj zrak naopak obrátil na Garryho O´Connora z ruského Lokomotivu Moskva.

O ćtyřiadvacetiletého Skota měl Birmingham zájem už v lednu, ale Lokomotiv tehdy nabídku ve výši jednoho milionu liber odmítl. Ruskou stranu nepřesvědčila k prodeji ani zdvojnásobená částka, ale podle posledních zpráv se zdá, že kluby jsou blízko ke konečné dohodě. Odstupné by mělo činit zhruba 2,5 milionu liber. Zbývá ještě doladit formu platby - Blues by rádi splátky vázané na to, zda se zachrání v Premier League, Rusové požadují jednorázové splacení. Podle slov mluvčího Lokomotivu by ale měl být přestup dotažen do 48 hodin.

O´Connor se do Ruska vydal před patnácti měsící z Hibernianu, ale na život v ruské metropoli si úplně nezvykl a několikrát projevil zájem se vrátit na Britské ostrovy. Také o něj měli zájem ve Fulhamu, Evertonu či Portsmouthu. Přesto góly střílí, nedávno se trefil ve finále Ruského poháru i posledních dvou zápasech skotské reprezentace.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články