Zpět na » Premier League » Dva kluby se zajímají o Nugenta

Premier League - Dva kluby se zajímají o Nugenta

0

Líbilo se

22.06. - Kanonýr druholigového Prestonu North End a anglické reprezentace do jedenadvaceti let David Nugent dostal od svého zaměstnavatele povolení jednat se dvěma kluby z Premiér League o své další budoucnosti.

Dvaadvacetiletý fotbalista se sotva vrátil z evropského šampionátu jednadvacítek v Nizozemsku a už se musí ohánět, protože zájemců o jeho služby je hned několik a Preston neplánuje, že by ho i pro příští ročník udržel.

„Nyní respektujeme žádost dvou klubů, které mohou s hráčem jednat, neboť splňují naše požadavky,“ sdělil předseda Prestonu Derek Shaw na oficiálních internetových stránkách.

Vítězem této přetahované by mohl být Sunderland, jehož trenér Roy Keane Nugenta obdivuje a rád by ho získal na svou stranu. Dalšími zájemci jsou West Ham a Everton, které shodně za tohoto útočníka nabízejí 7 miliónů liber. Který z těchto nebo úplně jiných celků dostal povolení s Nugentem jednat, vedení North End zatím úzkostlivě tají.

David Nugent zamířil do Prestonu v roce 2005 za 100 000 liber z Bury. Doposud odehrál za tento tým 94 zápasů v League Championship a nastřílel 33 branek. V lednu jej lanařil Sheffield United, jenže hráč přesun tímto směrem zamítl. Nugent i přes zájem klubů z Premier League do nejvyšší anglické fotbalové soutěže zatím nenahlédl, ale svou budoucnost by s ní chtěl každopádně spojit.

„Chci hrát v Premiership, to je přesně, co potřebuji. Chci být s Prestonem, ovšem pokud odejdu, budou se muset poohlídnout po někom jiném,“ uvedl talentovaný forvard.

Nugent v uplynulé sezóně obsadil s North End sedmou příčku v League Championship, tedy první nepostupující pozici do play-off o Premier League. Nugent se netají sympatiemi k liverpoolskému týmu Evertonu, jehož je velkým fanouškem a říká: „ Mým hrdinou byl Duncan Ferguson. Doufám, že si během své kariéry za Toffees zahraji. Jsem si jistý, že se mi to podaří.“

David Nugent zaznamenal během minulé sezóny i velký vzestup na poli reprezentačním. Dařilo se mu ve výběru do jednadvaceti let a dokonce nastoupili za seniorský tým Albionu v utkání proti Andoře, které vstřelil i branku. Mimochodem trenér Anglie Steve McClaren ho povolal jako prvního druholigového hráče od roku 1999, kdy dostal v reprezentaci šanci hrát Michael Gray ze Sunderlandu.

/ bbc.co.uk / home.skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články