Zpět na » Premier League » Bellamy končí u Reds, jde do West Hamu

Premier League - Bellamy končí u Reds, jde do West Hamu

0

Líbilo se

07.07. - Manažer Liverpoolu Rafael Benítez dnes odpoledne oznámil, že velšský útočník Craig Bellamy přestoupil do West Hamu United. Potvrdily se tak nedávné spekulace, které předpovídaly Bellamyho konec u Reds v případě příchodu Ĺ paněla Fernanda Torrese.

Hammers by měli na účet Liverpoolu zaslat částku okolo osmi milionů liber, pro Bellamyho je připravena smlouva na čtyři roky s týdenním platem 75 000 liber. Při příležitosti oznámení Bellamyho odchodu přiznal Benítez také to, že se pokusil získat záložníka Yossiho Benayonuna, ale jeho nabídka akceptována nebyla.

"Pokud Benayoun přestoupí k nám, nebude to mít žádnou souvislost s přestupem Bellamyho. Udělali jsme prostě nabídku, která ale byla odmítnuta. Yossi je hráč, kterého bych chtěl a já věřím, že on zase chce do Liverpoolu. Zatím počkáme a uvidíme, co bude příští týden," potvrzuje Benítez zájem o izraelského středopolaře.

West Ham původně zamýšlel Benayouna vyměnit přímo za Bellamyho, ale to se Liverpoolu nezdálo. Benítez za Izraelce údajně nabídl asi 3,5 milionu liber.

Bellamy by se v příští sezóně těžko dostával do sestavy Liverpoolu, nedávno totiž přišli další útočníci Fernando Torres a již dříve avizovaný Andrej Voronin z Leverkusenu. Kapitán velšské reprezentace přitom strávil na Anfield Road jen jeden rok, když vloni přišel z Blackburnu za šest milionů liber. V uplynulé sezóně nastupoval ještě celkem pravidelně, ve 42 zápasech nastřílel 9 gólů. Po jeho odchodu má Liverpool k dispozici čtyři útočníky - Torrese, Crouche, Kuyta a Voronina. Francouz Djibril Cissé je totiž také na odchodu, zájem o něj měl rovněž West Ham, ale podle všeho se nakonec Liverpool dohodne s Olympiquem Marseille.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články