Zpět na » Premier League » Tottenham dokončil přestup Kaboula

Premier League - Tottenham dokončil přestup Kaboula

0

Líbilo se

06.07. - Přetahovaná francouzského Auxerre a londýnského Tottenhamu o obránce Younese Kaboula se táhne už od zimy. Po vleklých jednáních se ale oba kluby konenčně dohodly a francouzský reprezentant do jedenadvaceti let míří na White Hart Lane.

Auxerre za svoji vycházející hvězdu od první chvíle chtělo deset milionů liber, konečné odstupné by mělo činit něco málo přes osm milionů, ačkoliv se Spurs rozhodli přesnou částku nezveřejňovat. Klub ze Severního Londýna porazil v souboji o mladého beka AS Řím, Inter Milán nebo konkurenční Portsmouth.

"Když se zeptáte lidí ve Francii, kdo je největší talent mezi obránci, řeknou vám, že to je Younes Kaboul. Jsme opravdu šťastní, že ho teď máme v týmu. Je důležité mít kvalitní hráče v obraně a tohle kritérium Younes splňuje," řekl manažer Martin Jol pro klubové stránky Spurs.

190 centimetrů vysoký Kaboul má ideální parametry středního obránce, proto byl také nazýván "páteří Auxerre". O místo v základní sestavě bude soupeřit s dalšími beky Michaelem Dawsonem, Ledleym Kingem a Ricardem Rochou.

"Má sílu, velkou rychlost, dobrou práci s míčem a má sílu v hlavičkových soubojích. Je to i dobrý vůdce, ukázal velkou touhu jít sem, přestože měl nabídky z několika dalších klubů. Od první chvíle říkal, že chce hrát za Spurs a jeho povaha udělala na Martina i mě velký dojem. Už dva roky vedl obranu Auxerre, je to excelentní posila," neskrývá radost ani sportovní ředitel Damien Comolli.

Tottenham zatím patří mezi týmy, které na přestupovém trhu utrácejí nejvíc. Už dříve Spurs zaplatili 10 milionů za Garetha Balea a 16,5 milionu za Darrena Benta.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články