Zpět na » Premier League » Portsmouth chce o víkendu utrácet

Premier League - Portsmouth chce o víkendu utrácet

0

Líbilo se

06.07. - Fanoušci Portsmouthu se možná už o tomto víkendu dočkají vytoužených posil do útoku. Podle posledních zpráv se manažer Harry Redknapp chystá v nejbližších dnech utratit téměř 14 milionů liber za útočníky Davida Nugenta z Prestonu a Johna Utaku z Rennes.

Ačkoliv Redknapp dlouho odmítal dát za mladého Nugenta více jak pět milionů liber, v posledních dnech je to právě jeho Portsmouth, kdo je považován za hlavního favorita na získání Nugentova podpisu. Zvláště poté, co svoji nabídku stáhl nováček Sunderland. Sedmimilionový přestup anglického reprezentanta by mohl spatřit světlo světa už o tomto víkendu.

Další útočník John Utaka z francouzského Rennes bude následovat hned po Nugentovi, alespoň to píše ve svém dnešním vydání deník Daily Star. Pompey už se s Rennes údajně dohodli na odstupném ve výši 6,75 milionu liber. Už včera Redknapp získal rovněž z Rennes natrvalo francouzského záložníka Arnolda Mvuembu. Zaplatil za něj okolo tří milionů liber, takže v součtu by tento týden mohl utratit až 17 milionů.

Nigerijský reprezentant už s přestupem souhlasil, Rennes však ještě popírá dohodu s Portsmouthem o přestupové částce.

"John Utaka má velkou motivaci odejít a bude těžké ho tady udržet. Ale nabídky, které jsme dosud obdrželi, nebyly dostačující," připravuje se na Utakův odchod kouč Rennes Pierre Dreossi.

"Utaka je rychlý a silný, navíc použitelný na více postech. Může hrát napravo i uprostřed útoku. Líbí se mi," chválí pětadvacetiletého útočníka Redknapp.

"Mluvil jsem o Portsmouthu s Kanuem. Co mi říkal, to je osobní, ale těším se, až si spolu zahrajeme," potvrzuje Utaka, že je přestupu nakloněn.

Proslýchá se, že Rennes by rádo výměnou za Utaku získalo Chorvata Nika Kranjčara, který se v minulé sezóně dlouho nemohl prosadit do základní sestavy. V závěru sezóny však přeci jen začal potvrzovat své kvality, navíc Redknapp je jeho velký obdivovatel a odchod mladého playmakera vylučuje.

Martin Vymyslický / teamtalk.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články