Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Prandelli by mohl vzít Tottiho na světový šampionát

Prandelli by mohl vzít Tottiho na světový šampionát

Prandelli by mohl vzít Tottiho na světový šampionát © zimbio.com - Francesco Totti bojuje o míč s Michaelem Essienem v zápase základní skupiny MS 2006.

5

Líbilo se

19.03. - Cesare Prandelli v rozhovoru pro italská média připustil, že by mohl na nadcházející světový šampionát nominovat i legendárního Francesca Tottiho.

"Jak jsem řekl, zaměřuji se spíše na mladé hráče, ale Totti je v tomto ohledu výjimka. Jestli bude i nadále pokračovat v dobrých výkonech, rozhodně budu zvažovat jeho případnou nominaci," prohlásil bývalý kouč Fiorentiny.

Francesco Totti nehrál v italském národním týmu od zisku titulu mistra světa v roce 2006, který pomohl získat například proměněnou penaltou v osmifinálovém utkání s Austrálií. Jeho povolání bylo v minulosti několikrát zvažováno, nikdy k němu ale nedošlo.

Teď má však šestatřicetiletý hráč skvělou formu, v této sezoně si připsal už jedenáct ligových branek a i díky němu jsou Giallorossi na pátém místě ligové tabulky.

Cesare Prandelli také odmítl, že by se v nominaci přehnaně zaměřoval na hráče jednoho konkrétního klubu. "Osm hráčů Juventusu je příliš? Mám v nominaci i pět zástupců z AC Milán a doufám, že se ještě budou hodně zlepšovat. Podle mě je naopak vhodné, aby hráli spolu i v reprezentaci, když se znají dobře z klubu."

Kam dál?

Marek Kos / fotbalportal.cz, football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články