Zpět na » Premier League » Luis García se vrací do Španělska

Premier League - Luis García se vrací do Španělska

0

Líbilo se

03.07. - Po tříleté anabázi v Premier League v dresu Liverpoolu se ofenzivní záložník Luis García vrací do španělské ligy, kde oblékne dres Atlétika Madrid. Garcíův odchod je součástí chystaného příchodu útočníka Fernanda Torrese opačným směrem.

Devětadvacetiletý španělský reprezentant podepsal v Madridu smlouvu na tři sezóny, jeho cena je odhadována na čtyři miliony liber. Je to tedy částka, o kterou by se mělo snížit odstupné Liverpoolu za Fernanda Torrese. Luis García už je v tuto chvíli v Madridu, kde prošel lékařskou prohlídkou a ve 13:30 byl oficiálně představen jako nová posila klubu.

"Bylo to moje osobní rozhodnutí. Liverpool má jeden z nejlepších týmů na světě, strávil jsem tu krásné tři roky, ale nastal čas přemýšlet o budoucnosti. Atlétiko jsem prostě odmítnout nemohl, ale na Liverpool nikdy nezapomenu, stal se důležitou součástí mé kariéry. Fanoušci tady byli úžasní, podporovali mě v dobrých i špatných chvílích," loučí se García s Anfield Road a zároveň již vzhílží k nové sezóně v Atlétiku: "Budeme hrát o titul. Máme skvělý tým a myslím, že pokud budeme pokračovat v podobným způsobem jako v minulé sezóně, tak nevidím žádný důvod, proč bychom nemohli dostat klub tam, kam patří."

Luis García byl jedním z vydařených obchodů Rafela Beníteze, který si jej do Liverpoolu přivedl v roce 2004 jako nepotřebného z Barcelony. García poté byl jedním z hlavních tahounů týmu, který před třemi lety vystoupal na evropský vrchol, když s Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů. Na minulou sezónu však zanedlouho třicetiletý záložník nebude vzpomínat zrovna v nejlepším, protože kvůli zraněnému koleni pro něj skončila už v lednu. Za Reds celkem odehrál 121 utkání, ve kterých zatížil konto soupeře 30 góly. Podle svých slov se hodlá García v Atlétiku dostat znovu do formy a také se probojovat zpět do španělské reprezentace.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články