Zpět na » Premier League » Francouz Faubert míří do West Hamu

Premier League - Francouz Faubert míří do West Hamu

0

Líbilo se

01.07. - Ačkoliv byl francouzský reprezentant Julien Faubert už téměř jednou nohou ve skotském Glasgow Rangers, nakonec si zahraje anglickou ligu za Kladiváře z West Hamu. Ti třiadvacetiletého obránce či záložníka vykoupili z Girondins Bordeaux za 6,1 milionu liber.

"Jsem nadšený, že mohu Juliena přivítat ve West Hamu. Jsem si jistý, že se pro náš klub stane velkou posilou. Je to jeden z nejlépe hodnocených mladých hráčů v celé Evropě a získat ho chtělo několik klubů. Byl jsem udiven jeho touhou a ambicemi, určitě bude velmi populární mezi fanoušky," vítal novou posilu vlastník Eggert Magnusson.

Faubert se z Bordeaux stěhuje po třech letech, na Upton Parku podepsal smlouvu na pět let. Několik týdnů to však vypadalo, že se spíše uskuteční jeho přestup do Glasgow Rangers. Faubert měl takový zájem přestoupit do Skotska, že dokonce odmítl s Bordeaux dál trénovat. Rangers za něj však nabídli jen čtyři miliony liber, což se Bordeaux zdálo málo. Ĺ estý tým uplynulé sezóny Ligue 1 kývl až na nabídku West Hamu, když už bylo jasné, že svým jednáním si v klubu zavřel dveře.

"Julien dostal od Bordeaux ultimátum, buď West Ham, nebo nic. O jednání s Rangers už klub neměl zájem a poté, co odmítl trénovat, si zabouchl dveře i v Bordeaux. Chtěl přestoupit do Rangers a podřídil tomu vše. Ale s výší odstupného nemohl sám nic dělat," vysvětluje Faubertův agent Phillipe Sol.

Faubert letos odehrál v Ligue 1 26 zápasů a vstřelil v nich tři góly, dalších šest startů a dva góly přidal v Lize mistrů. Dostal se i do reprezentace, kde hned při svém debutu proti Bosně a Hercegovině skóroval.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články