Zpět na » Premier League » Copa América z pohledu Premier League

Premier League - Copa América z pohledu Premier League

0

Líbilo se

30.06. - Po třech letech se Jihoameričané opět dočkali. Venezuela totiž pořádá kontinentální mistrovství Jižní Ameriky, což je šampionát obdobný evropskému EURU. I do této velice významné fotbalové akce zasáhli hráči hrající Premier League. Pojďme si říci kteří.

Brazílie se v roce 2004 stala posledním šampiónem této soutěže. Tehdy se z trofeje radovali její největší hvězdy. Letos je ale vše jinak. Fotbalisté jako Kaká, Ronaldinho odřekli svou účast a šanci tak dostali jiní. Mezi šťastlivci se objevil i výjimečně talentovaný fotbalista Anderson, který nedávno přestoupil do Manchesteru United z FC Porto. Nový zaměstnavatel měl sice ještě nějaké problémy se získáním pracovního povolení, ovšem včera byla celá záležitost dotažena do zdárného konce. Anderson si svou seniorskou premiéru odbyl v pro Brazílii velice nešťastném zápase s Mexikem, v němž „kanárci“ prohráli 2:0. Bývalý záložník Porta naskočil do utkání na začátku druhého poločasu, ale zvrat nastolit nedokázal, přestože jeho kopačkou byla spálena jedna obrovská šance Brazilců.

V zeleno žlutém dresu nastupuje i dvojice hráčů, která působí popřípadě působila v Arsenalu. Tím jedním je stálice v záloze brazilské reprezentace a Kanonýrů Gilberto Silva, druhý je Júlio Baptista, jenž minulou sezónu odehrál rovněž v týmu Gunners. V úvodním duelu skupiny B však zůstal sedět oproti Silvovi jen na lavičce.

K dalším favoritů na zisk mistrovské trofeje patří bezesporu Argentina. Ta měla o dost lepší start do soutěže na rozdíl od konkurentů z Brazílie, protože rozdrtila USA 4:1. Jedním gólem k tomu přispěl i Carlos Tevez, který v uplynulém ročníku válel v dresu Kladivářů z West Hamu. V současnosti se o něj pere špička klubů Premier League a sám hráč již dříve potvrdil, že by na Britských ostrovech rád setrval. Jeho angažování nedávno odmítl Inter Milán. V základní sestavě Argentinců si zahrál i Gabriel Heinze hrající v Manchesteru United. Kvalitní výkon v obraně modrobílých byl pro Heinzeho zemi více než přínosný.

Po zaměření na věhlasnější týmy přejděme k těm méně slavnějším. I v ekvádorské reprezentaci můžeme narazit na dvě „zatoulané ovečky“ z nejvyšší anglické fotbalové soutěže. Jsou jimi hráči Luis Valencia z Wiganu Athletic a Ulises De la Cruz, jenž hraje za Reading. Valencia vstřelil v utkání proti Chile úvodní branku ani ta však na vítězství nestačila, neboť Ekvádor po nervy drásající bitvě odešel nakonec poražen po výsledku 3:2. De la Cruz si stejně jako záložník Latics zahrál celý zápas a k nesprávnému fungování defenzívy přispěl také svým dílem.

Posledním zástupcem z Premier League je Američan Jay DeMerit. No ono z Premier League už teď neplatí. Jeho Watford totiž letos spadl do League Championship. Opora zadních řad Hornets se v už zmíněném utkání s Argentinou moc nevyznamenala. Snadno prostupná defenzíva USA inkasovala čtyři branky a celkově prohrála 4:1. Trenér Bradley jistě své svěřence za jejich výkony nechválil a nejinak tomu bylo i u DeMerita.

Celý šampionát pokračuje dnes v noci zápasy skupiny A: Bolívie – Uruguay a Venezuela - Peru. Finále je naplánováno na 15. července do Maracaiba.

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články