Zpět na » Premier League » Lampard chce zůstat v Chelsea, Ljungberg zase v Arsenalu

Premier League - Lampard chce zůstat v Chelsea, Ljungberg zase v Arsenalu

0

Líbilo se

28.06. - Hráč Chelsea Frank Lampard by chtěl i pro příští roky zůstat u Blues, Ljungberg v Arsenalu až do konce kariéry. S takovými prohlášeními dnes přišli záložníci těchto dvou londýnských velkoklubů.

Začněme prvně u Franka Lamparda. V poslední době se více než dost hovořilo o tom, co on a Chelsea, protože zájem o jeho služby přicházel ze všech koutů Evropy. Jednou to byla Barcelona, podruhé se ozval i Juventus Turín. Lampard ovšem nemá podle svých vlastních slov v plánu nikam odcházet. Trenér Chelsea Jose Mourinho ho nedávno prohlásil jako nepostradatelného a hráč má pod ním stálé místo v základní sestavě.

Lampard byl v minulém ročníku často kritizován za výkony v anglické reprezentaci. V utkání proti Brazílii byl fanoušky dokonce vypískán. V klubu však hraje výborně a to i přesto, že po příchodu Michaela Ballacka k Blues není jeho dominance v záloze Chelsea až tak velká. Frank Lampard však v minulé sezóně nastřílel 21 branek ve všech soutěžích oproti Ballackovým osmi. Sám hráč projevil velkou touhu v týmu zůstat, takže už teď je skoro jistotou, že minimálně pro příští rok bývalý hráč West Hamu dres Chelsea nezmění.

I Ljungberg nechce odejít

Dalším hráčem, kterému se ze svého současného působiště rozhodně nechce odcházet, je záložník Arsenalu Freddie Ljungberg. Ĺ védský reprezentant si letos za Kanonýry příliš nezahrál a v poslední době se kumulovaly spekulace o tom, kam by mohly vést kroky jeho další kariéry. Padala jména jako West Ham, Manchester City nebo Portsmouth. Podle hráčova manažera Claese Elefalka jsou však zvěsti o jeho odchodu čirým výmyslem.

„Freddie chce zůstat v Arsenalu po zbytek své fotbalové kariéry. Existuje velká šance, že se tak stane. Jsou to jen spekulace, Freddie nehodlá Arsenal opustit,“ sdělil Elefalk.

Ljungberga v uplynulém ročníku trápila zranění a celkově za Gunners odehrál jen 26 utkání. Přestože se to spekulacemi ohledně změny klubu jen hemžilo, kouč Arsene Wenger mu vyslovil plnou důvěru a řekl, že se ho pokusí udržet.

„Freddie má v Severním Londýně kontrakt až do roku 2009 a vůbec neuvažuje nad tím, že by klub opustil. Nebyl žádný kontakt s jinými kluby, je to nesmysl. Fotbal je fotbal a Ljungberg chce zůstat. To je to s čím bychom teď měli kalkulovat,“ uvedl hráčův agent.

S Arsenalem se v tomto týdnu rozloučila dlouholetá ikona klubu Thierry Henry, který pokořil hned několik rekordů v historii The Gunners a stal se už teď nesmrtelným v očích tamních fanoušků. Elefalk však tvrdí, že Ljungbergovo setrvání u Kanonýrů to nijak neovlivní.

„Freddie je rozhodnutý, že svou další budoucnost spojí s Arsenalem, narozdíl od Henryho. Důvěřuje týmu a trenérovi Wengerovi, což je pádný důvod, proč zůstat,“ ukončil rozhovor Elefalk.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články