Zpět na » Premier League » Torres, Cissé, Forlán, kdo za koho?

Premier League - Torres, Cissé, Forlán, kdo za koho?

0

Líbilo se

25.06. - Situace okolo výše zmíněných útočných es se začíná řádně zamotávat. Jeden má nahradit druhého, druhý má nahradit třetího, ale kde je vlastně pravda? Každopádně se zdá, že jeden přestup by mohl spustit nevídaný dominový efekt a roztočit přestupový kolotoč.

Priority zainteresovaných klubů jsou dlouho známé: Liverpool touží po španělském ostrostřelci Fernandu Torresovi, francouzský Olympique Marseille se nechce vzdát služeb Djibrila Cissého. Důležitou figurou se může stát i Diego Forlán, který je v hledáčku španělských i anglických klubů.

Vše začalo návratem Djibrila Cissého do Liverpoolu. Loňskou sezónu strávil pětadvacetiletý útočník na hostování v Olympique Marseille a ten se pokouší dělat všechno možné, aby jej získal buď na další hostování, nebo na trvalý přestup. Jenomže manažer Liverpoolu Rafa Benítez hostování vyloučil, slyší údajně jen na nabídky k přestupu. Se Cissém má totiž jiné úmysly. Hodlá ho použít jako součást obchodu se španělským Atlétikem Madrid, odkud lanaří Fernanda Torrese. Podle śpanělského tisku jsou však představy Atlétika jiné. Torrese by prý byli ochotni vyměnit za dlouhána Petera Crouche. O něm se však Benítez několikrát vyjádřil v tom smyslu, že s ním počítá pro delší časový horizont.

Madridský klub dnes odpoledne dementoval zprávy, které hovořily o tom, že Liverpool už učinil konkrétní nabídku na Torrese. "Žádná nabídka z Liverpoolu na Torrese nepřišla. Všichni naši hráči mají ve smluvách výkupní klauzule a podle těch se budeme řídit. Ale opakuji, že nabídka na Torrese nám nepřišla ani od Liverpoolu, ani žádného jiného klubu. Momentálně pracujeme na vytvoření dobrého týmu pro příští sezónu," řekl prezident Atlétika Enrique Cerezo.

Ano, v Madridu pracují na vytvoření nového týmu a jak se zdá, tak na odchod Torrese se skutečně připravují. Z konkurenčního Villarrealu se totiž v tichosti pokouší přetáhnout uruguayského šutéra Diega Forlána. Villarreal už odmítl první nabídku Atlétika ve výši 17 milionů eur a na Forlána nalepil cenovku znějící na 23 milionů. Háček pro Atlétiko může být v tom, že o osmadvacetiletého Forlána se zajímají i kluby z Premier League, kde dříve hrával v dresu Manchesteru United. Nejdříve se hovořilo o ambiciózním nováčkovi ze Sunderlandu, kam Forlána lákal jeho bývalý spoluhráč Roy Keane, v současnosti manažer Black Cats. Mimo nezůstává ani Liverpool, ale Benítez přeci jen upřednostňuje Torrese.

V obou klubech je zatím ticho po pěšině, Atlétiko vytrvale vyvrací všechny spekulace, liverpoolský Benítez je kritizován za svoji prozatímní pasivitu na přestupovém trhu. Jeden přestup však může roztočit nevídaný kolotoč výměn.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Noviny
Nejnovější články