Téma FP: Hazard, nebo van Persie?
© zimbio.com - Robin van Persie
1
12.09. - Přes třicet milionů eur, další statisíce týdně za platy. Chelsea i Manchester United se při shánění posil pořádně plácly přes kapsy a věří, že se jim vynaložená investice brzy vrátí. Kdo nakoupil lépe?
Zapojte se také do diskuze! Váš názor nás zajímá. Pokud máte k tématu co říct, napište na mail [email protected] a je pravděpodobné, že váš názor uveřejníme.
Téma na následující týden zní "Kdo postoupí ze skupiny smrti?", své názory posílejte do úterý 18. září.
Jakub Sitek, redaktor
Manchetser i Chelsea jsou kluby s velmi zkušeným vedením, a když už dají za fotbalistu přes třicet milionů eur, pak je jasné, že ten bude tým táhnout.
V případě Hazarda i van Persiho se tak děje hned od začátku jejich angažmá, na aklimatizaci nepotřebovali ani zápas. Bez Belgičana by Chelsea nedala snad ani gól, van Persie si hned ve třetím zápase střihl hattrick.
Kdo je větším přínosem v současnosti, proto těžko soudit, ale z dlouhodobého hlediska volím Chelsea. Van Persie jistě může střílet ještě dlouho, ale Hazard, ten má před sebou celou kariéru, kterou buďto dopomůže Blues k hromadě trofejí, nebo za pár let odejde ze Stamford Bridge ještě za více peněz, než za kolik zamířil do Londýna.
Petr Musil, redaktor
Jak Manchester United tak Chelsea nakoupily kvalitně, což už se v prvních kolech Premier League projevilo. Přesto si myslím, že více prospěšný bude Eden Hazard pro Chelsea.
Před sezónou bych to asi stoprocentně netvrdil, ale po startu nového ročníku je jasné, že právě Hazarda Blues potřebovali. Dodává společně s Matou Torresovi finální míče, je rychlý a díky svému nízkému těžišti těžko odstavitelný od míče, takže si vykoleduje mnoho faulů a také i penalty. Ke svým asistencím určitě přidá i nějaké branky. Myslím si, že je tím, co Chelsea potřebovala. Prakticky měl prsty v sedmi z osmi branek Chelsea v PL.
Van Persie přinesl do útoku United zkvalitnění, ale nemyslím, že dá tolik branek co v Arsenalu, kde se na něho vyloženě spoléhalo. Z tohoto pohledu volím Hazarda, který pro tým i mnoho gólů připraví, než „jen“ vstřelí jako van Persie.
Jiří Tvrz, čtenář
Co se týká nákupů hráčů, mnohem lépe je na tom Manchester United. Robin van Persie je střelec par excelence, navíc bude mít kvalitní podporu v podobě velmi kvalitních hráčů. Tým Manchesteru je daleko více lépe poskládaný a z toho bude van Persie těžit.
Co se týká Edena Hazarda, není pochyb o tom, že je to špičkový hráč, ale myslím si, že Chelsea pro něj nebude ten pravý tým. Hra Blues je dost nesourodá, podpora pro Hazarda nebude zdaleka taková jako pro van Perseho v Manchesteru. Tím bude přínos Hazarda pro klub daleko menší než van Perseho pro Manchester.
Téma na následující týden: Kdo postoupí ze skupiny smrti?
Real Madrid, Manchester City, Ajax AFC, Borussia Dortmund. Liga mistrů nepamatuje moc těžších skupin, postoupit může kdokoliv. Kdo projde z přehlídky nejlepších fotbalistů Evropy do osmifinále Champions League?
Své názory posílejte nejpozději do úterý večer následujícího týdne. Děkujeme!
Jakub Sitek / FotbalPortal.cz
Kdo je vám svým názorem nejbližší?
Jakub Sitek (116)
Petr Musil (25)
Jiří Tvrz (34)
Uklávám Váš hlas.
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Další český brankář v Premier...
Lukáš Horníček má za sebou skutečně životní sezónu v portugalské Braze, kde se zařadil mezi nejlepší mladé brankáře... -
Manchester City chce do branky mistra...
James Trafford se stane brankářem Leedsu United, což z něj udělá pátého nejdražšího brankáře historie. Manchester City... -
Přestupová bomba v Brentfordu:...
Brentford potvrdil, že smlouva s Jordanem Hendersonem byla zrušena, což je první fáze před podpisem s Chelsea. Náhrada za... -
Chelsea mění přestupovou strategii....
Chelsea pokračuje v přestavbě kádru pod vedením Xabiho Alonsa a tentokrát sází na zkušenosti. Blues jsou blízko zisku... -
James Trafford se stane megaposilou...
Jamese Trafforda podepsal Manchester City z Burnley jako novou jedničku. Následně ale přišla šance podepsat Donnarummu, z... -
Přestože bylo plánem vedení české reprezentace, aby Miroslav Koubek v národním týmu pokračoval, sám zkušený lodivod...
-
Manchester City: Nástupce Rodriho...
Manchester City si podle informací vyhlédl mladíka Barcelony Marca Bernala jako svého ideálního dlouhodobého nástupce za...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


