Zpět na » Premier League » Henry dává sbohem Arsenalu, jde do Barcelony

Premier League - Henry dává sbohem Arsenalu, jde do Barcelony

1

Líbilo se

22.06. - Aktualizováno - přestup potvrdil sám Thierry Henry. Největší přestupová bomba léta se blíží, španělská média mají jasno - kanonýr duší i klubovou příslušností Thierry Henry přestupuje z londýnského Arsenalu do Barcelony. Oficiálně by měl být přestup oznámen během zítřejšího dne.

Celá kauza "Henry a Barcelona" se táhne už pěknou řádku měsíců a podle posledních zpráv zřejmě nezadržitelně spěje ke svému konci. Představitelé španělského velkoklubu dnes přiletěli k finálním jednáním do Londýna a přestup by měl být oznámen už zítra. Přestupová částka je odhadována na 16 milionů liber, pro Henryho je připravena čtyřletá smlouva.

Henry sice podepsal minulé léto s Gunners smluvu na čtyři sezóny, ale s přibývajícími neúspěchy Arsenalu se o jeho odchodu mluvilo stále více. Permanentním zájemcem byla Barcelona, nedávno se k ní přidaly i oba milánské kluby. Henry se nijak netajil tím, že mu zájem evropských velkoklubů lichotí. Přispěla k tomu určitě i situace v samotném Arsenalu, odkud byl v dubnu propuštěn dlouholetý viceprezident David Dein, což znepokojilo jak manažera Wengera, tak samotné hráče. Podle některých zpráv Henry podepsal s Barcelonou předběžnou tříletou smlouvu už začátkem června.

Prorokem se ukázal být i Henryho spoluhráč z francouzské reprezentace Patrick Vieira, který tvrdil, že pokud se Arsenal výrazně neposílí, kapitán svoji loď opustí.

"V pondělí musím ještě podstoupit zdravotní prohlídku, ale je to pravda, odcházím do Barcelony," píše Henry v otevřeném dopise: "Arsene Wenger je součástí mého života, ale bohužel mi řekl, že s klubem už další smlouvu nepodepíše. Já jeho rozhodnutí respektuji, ale také mi bude příští sezónu 31 a nedovedu si Arsenal bez Arsena Wengera a Davida Deina představit. Je to čistě moje rozhodnutí, nikdo mě do přestupu nenutil. V této transakci reprezentuji jen sám sebe. Cítím, že jsem to musel udělat. Barcelona je nádherný klub, opředený tradicemi a hraje krásný fotbal. Jsem si jistý, že tam budu šťastný. Samozřejmě mi budou chybět fanoušci Arsenalu, kteří mě podporovali v dobrém i špatném. Navždy zůstanou v mém srdci, celý Arsenal pro mě zůstane něčím výjimečným," vysvětluje Henry důvody svého odchodu.

Devětadvacetiletý Henry tak podle všeho končí svoji osmiletou anabázi v Arsenalu. Manažer Wenger, proslulý lovec francouzských talentů, si jej přivedl do Arsenalu z Juventusu Turín, kde se Henrymu vůbec nedařilo. Během několika let v Arsenalu se však stal jednou z nejzářivějších hvězd na světovém fotbalovém nebi. Vyhrál s Gunners dva ligové tituly, třikrát zdvihl nad hlavu FA Cup, zažil i finále Poháru UEFA a Ligy mistrů. Překonal několik klubových rekordů, v lednu 2006 se stal prvním hráčem v historii klubu, který překonal hranici 200 branek. Celkem čtyřikrát se stal nejlepším střelcem sezóny Premier League.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články