Zpět na » Premier League » Everton ukázal projekt v Kirkby

Premier League - Everton ukázal projekt v Kirkby

0

Líbilo se

21.07. - Vedení Evertonu se konečně pochlubilo s prvními obrázky projektu v Kirkby. Nový stadion, který v této lokalitě nedaleko od Liverpoolu vyroste, by měl pojmout až 50 tisíc diváků.

Hlasování 33 000 fanoušků Karamelek rozhodlo o tom, že klub se v budoucnu přestěhuje na nový stadion, jenž bude stát okolo 150 miliónů liber a k otevření by mělo dojít v roce 2010. Mecenášem celého projektu se stane obchodní řetězec Tesco, který do stavby investuje 50 milión liber ze své kapsy.

Nový fotbalový stánek vyroste v oblasti Knowsley, která již nepatří pod liverpoolskou samosprávu. Hlavní sponzor Tesco také v této lokalitě vybuduje svůj sklad a nákupní centrum.

Ĺ éf exekutivy Evertonu Keith Wyness hovoří o tomto projektu jako o „nabídce století“. Zároveň přiznává, že neexistoval „Plán B“. Klub měl také strach o stárnoucí Goodison Park, který by pro příští roky nemusel dostat z důvodů bezpečnosti osvědčení k provozu.

„Když jsme s tím začali, řekli jsme si, že nechceme sejít na cestu nějakého uměle vytvarovaného stadionu, tak jako to některé jiné kluby udělaly před námi. Čtyři tribuny jsou tradiční. Cítíme, že je nejdůležitější, aby fanoušci měli dostatek prostoru. Viděli jsme stadion v Kolíně nad Rýnem a během minulého světového šampionátu tam panovala nejlepší atmosféra. Sedačky by byly umístěny hned u hrací plochy a ony čtyři tribuny by tak vytvořily velmi dobrou a vzrušující atmosféru podpořenou skvělou akustikou. Do budoucna by nám to také dovolilo v rozích stadionu zvýšit kapacitu až na 60 000 míst k sezení,“ tvrdí Wyness.

Everton by stavební práce neměly nijak finančně zatížit a přibližně 10 miliónů by ještě zbylo na přestupy. Všechna hotovost, kterou Toffees do celého projektu vloží, bude vykompenzována právy na nový stadion a prodejem Goodison Parku.

„Nový stadion je velmi důležitou částí celé skládačky. Postaví se na místě, o nějž jsme dlouho bojovali. Fanoušci Evertonu chápou, že stadion bude dlouhodobou záležitostí. Hovořili jsme s nimi o tom, aby viděli, že je to krok správným směrem,“ dodává Wyness na oficiálních stránkách klubu.

Všechny fotografie nového projektu v Kirkby naleznete zde .

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk / evertonfc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články