Zpět na » Premier League » Fowler míří do Cardiffu

Premier League - Fowler míří do Cardiffu

0

Líbilo se

21.07. - Bývalá hvězda Liverpoolu Robbie Fowler se konečně dohodl na tom, který fotbalový klub, bude dalším stanovištěm jeho velmi úspěšné kariéry. Dnes se o všem rozhodlo. Je jím druholigový Cardiff, jemuž se upsal na dvě příští sezóny.

Dvaatřicetiletý útočník se na konci minulé sezóny rozloučil s týmem Reds a vydal se po vlastní trase. Když střídal na konci jeho posledního zápasu za Liverpool proti Charltonu, aplaudovalo mu na Anfield Road více než 44 tisíc diváků ve stoje. Během léta byl často spojován s angažmá v Leicesteru City a FC Sydney, jenž hraje australskou nejvyšší fotbalovou soutěž, ovšem obě nabídky hráč odmítl.

Fowler se tak v Cardiffu znovu setká s tamním ředitelem Peterem Ridsdalem. Právě on měl v roce 2001 v Leedsu na starost jeho přestup za 11 miliónů liber na Elland Road. Ridsdale očekával, že celý transfer bude uveřejněn na začátku příštího týdne na tiskové konferenci v Cardiffu.

Zálusk na tohoto Angličana si dělalo hlavně Sydney, jehož šéf exekutivy George Perry o tomto přestupu řekl: „Jsme obrovsky zklamáni, ale na druhou stranu jsme udělali vše proto, abychom Robbieho přesvědčili k příchodu. Když viděl Sydney, hodně to ně něj zapůsobilo, ovšem nakonec si vybral jiný klub.“

Fowler odcestoval k jednáním do nejlidnatějšího australského města a připustil, že by ho toto angažmá velice zajímalo. Jeho agent George Scott se k celé kauze vyjádřil takto: „Celá věc u něj vzbudila velký zájem. Akorát jedna věc hrála proti. Robbie je hráč z Premiership a je zvyklý na tamní příjmy. Premier League je unikátní v tom, že ve finanční oblasti jí nemůže nikdo konkurovat, snad kromě španělské Priméra División. FC Sydney jednoduše nemohlo Fowlera zaplatit. Je to opravdu bitva peněz a kvality života. Kvalitní život znamená mnoho peněz. Ale ani všechny peníze světa nemohou koupit vaší rodině štěstí.“

„Nabídli jsme mu velký balík a doufali jsme, že Robbie do Cardiffu přestoupí. Očividně ho znám ještě z časů v Leedsu. Je to vynikající koncový hráč a vynikající fotbalista,“ sdělil na Fowlerovu adresu Peter Ridsdale.

Fowler debutoval za Liverpool v roce 1993 v pouhých osmnácti letech. V Premier League celkově zaznamenal v 330 utkáních úctyhodných 171 přesných zásahů. V létě 2001 se stěhoval za 11 miliónů liber do Leedsu a dva roky na to přestoupil za 6 miliónů liber do Manchesteru City. V lednu 2006 se znovu vrátil na Anfield Road, ale už tehdy bylo jasné, že pravidelnou šanci ke hře asi dostávat příliš nebude.

/ bbc.co.uk / Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články