Zpět na » Premier League » Healy se chce ukázat

Premier League - Healy se chce ukázat

0

Líbilo se

19.07. - Severoirský ostrostřelec David Healy, kterého přetáhl na Craven Cottage londýnský Fulham, je vděčný trenéru Lawrie Sanchezovi zato, že jej angažoval a chystá se mu vše splatit do posledního centu svými výkony.

Healy díky nedávnému přestupu z Leedsu United, jenž spadl do League One, se opět shledal s bývalým reprezentačním koučem Severního Irska Lawrie Sanchezem. Sedmadvacetiletý útočník minulý pátek odešel do Fulhamu za 1,5 miliónů liber.

David Healy má na kontě pozoruhodný rekord ve statistikách svého národního týmu. V 59 utkáních totiž nastřílel 29 branek a je už teď přesvědčený o tom, že úplně stejně střelecky potentní může být i v Premier League.

„Nevím, proč jsem nehrál Premiership dříve. Lidé mají možnosti a lidé si očividně mysleli, že na tuto soutěž nejsem dost dobrý. Ovšem pracoval jsem s Lawriem, který zná mé schopnosti. Nyní mu a vedení musím ukázat, že jsem tím správným mužem pro Fulham. Lawrie mi dal šanci hrát na nejvyšší úrovni a chci mu to oplatit. Doufám, že se to podaří,“ prohlásil sebevědomě Healy.

Bývalý fotbalista Leedsu je v současnosti nejlepším střelcem kvalifikace o EURO 2008, když ve 24 zápasech pod Sanchezem vsítil 18 branek. Trefil se například proti Anglii, Ĺ panělsku (v domácím zápase, jenž skončil 3:2 pro Severní Iry, zaznamenal dokonce hattrick) nebo Ĺ védsku.

Dřívější hráč Manchesteru United dlouho bojoval s tím, aby se prosadil v nějakém kvalitnějším klubu. Po téměř čtyřech letech strávených v Prestonu se v roce 2004 stěhoval do skomírajícího Leedsu, ve kterém možná tak trochu uvadal i jeho talent, protože, jak je známo The Whites se pohybují na hranici bankrotu a snad i kvůli tomu severoirský forvard nepodával stejné výkony jako na mezinárodní scéně, i když 11 gólů za sezónu není v žádném případě bilancí k zahození.

„Z mnoha důvodu to pro mě v Leedsu nebylo tak dobré. Nefungovali jsme dobře jako tým, jako klub a ani já jsem na tom po individuální stránce nebyl nejlépe. Nevytvářeli jsme si tolik šancí jako jiná mužstva. Jestliže se podíváte na rekordy, v posledních dvou letech jsem byl jejich nejlepším střelcem. Všichni říkají, že jsem nehrál tak dobře. Ovšem, co můžete říci o ostatních fotbalistech týmu? Všichni tvrdí, že Premiership je nejkvalitnější fotbalovou soutěží na světě, takže jsem vděčný za nabídnutou příležitost,“ dodává dále kanonýr Severního Irska.

Healy je dalším z enklávy severoirských hráčů, které se trenér Lawrie Sanchez rozhodl přivést do Západního Londýna. Už před ním na Craven Cottage přišli Aaron Hughes, Steven Davis (oba Aston Villa) a Chris Baird (Southampton).

„Doufáme, že splatíme do nás investované peníze. Chystáme si to užít. Předtím než jsem přišel, mladší fotbalisté z našeho mužstva vypsali sázky na to, který hráč Severního Irska, se stane dalším členem fulhamského mužstva. Myslím si ale, že už jich je dost,“ zakončil rozhovor poněkud humorně David Healy.

/ Fotbalportal.cz / teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články