Zpět na » Premier League » Richardson přestoupil do Sunderlandu

Premier League - Richardson přestoupil do Sunderlandu

0

Líbilo se

16.07. - Nováček ze Sunderlandu dokončil dlouho avizovaný přestup Kierana Richardsona z mistrovského Manchesteru United. Krajní záložník se v týmu Black Cats znovu setká se svým bývalým spoluhráčem, nyní manažerem Royem Keanem.

Dvaadvacetiletý středopolař podepsal na Stadium of Light čtyřletý kontrakt a Rudí Ďáblové za něj obdrží odstupné ve výši 5,5 milionu liber.

"Jsem si moc dobře vědom toho, jak dobrý je to hráč a také člověk. Potřebuje novou výzvu a to mu tady umožníme," vítá novou posilu manažer Roy Keane, se kterým Richardson několik sezón působil v týmu Manchesteru United.

"Sunderland je velký klub a myslím, že ten přestup je skvělý. Roye Keana znám výborně a moc se těším, až pod ním nastoupím," dodává Richardson, zjevně s vidinou stálého místa v základní sestavě.

Právě nedostatek příležitostí v dresu United zřejmě stálo za jeho odchodem z týmu loňského mistra. Richardson za United odehrál celkem 81 zápasů a osmkrát oblékl také reprezentační dres. V roce 2005 si odskočil na hostování do West Bromwiche, kde úspěšně pomohl klubu k záchraně v Premier League.

Richradson se stal čtvrtou posilou Black Cats po Gregu Halfordovi, Russelu Andersonovi a Michaelu Choprovi. Svůj debut si může odbýt už ve středu, kdy scěřenci Roye Keana nastoupí v přípravném utkání proti Darlingtonu.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články