Zpět na » Premier League » Arsenal koupil Francouze, chce dalšího

Premier League - Arsenal koupil Francouze, chce dalšího

0

Líbilo se

12.07. - Manažer Arsene Wenger si do Arsenalu přivedl dalšího krajana - po dlouhých jednáních přichází obránce Bakari Sagna z Auxerre. Přestupová částka zveřejněna nebyla, ale nejčastěji se mluví o šesti milionech liber. Zároveň by rád na Emirates Stadium přivítal i záložníka Yoana Gouffrana.

Čtyřiadvacetiletý obránce, který už nakoukl i do francouzské reprezentace, podepsal s Gunners dlouhodobý kontrakt.

"Být hráčem Arsenalu je skvělé. Bavili jsme se o tom s Abou Diabym ještě když hrával v Auxerre a taky s Gaelem Clichym a Mathieu Flaminim v reprezentaci do jedenadvaceti let. Hlavním důvodem byl ale Arsene Wenger. Je to excelentní manažer s výbornými výsledky a moc se těším na spolupráci s ním," vysvětluje Sagna, proč si vybral z mnoha nabídek zrovna Arsenal.

"Je to velmi schopný obránce, za Auxerre hrál v posledních sezónách stabilně dobře. Nejčastěji nastupuje na pravém beku, ale může být využíván i v záloze. Je silný a rychlý," pochvaluje si novou posilu Wenger na internetových stránkách Arsenalu.

Sagna se rozmluvil také o cílech v příští sezóně a také o aklimatizaci, která nebude vzhledem k velkému počtu francouzských hráčů příliš složitá.

"Máme mladý tým, nikdo s námi nepočítá, takže můžeme překvapit. I mladí hráči chtějí dokázat, že na to mají, mě nevyjímaje. Věřím, že sezóna bude úspěšná. V kabině zní hodně francouzština, takže to mi v začátcích určitě pomůže," dodává Sagna.

Arsenal má od zimy zájem také o dalšího Francouze Yoana Gouffrana, dvacetiletého záložníka, který pomohl v minulé sezóně Caen k postupu do Ligue 1. Prezident letošního nováčka francouzské nejvyšší soutěže však nehodlá svůj klenot prozatím pustit s odůvodněním, že na přestup má jedenadvacetiletý hráč ještě dost času.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články