Zpět na » Premier League » Benayoun patří Liverpoolu, Babel na cestě

Premier League - Benayoun patří Liverpoolu, Babel na cestě

0

Líbilo se

12.07. - Manažer Liverpoolu Rafael Benítez si zřejmě vzal k srdci slova kritiků, kteří mu zpočátku přestupového období vyčítali, že je příliš pasivní a v krátké době rozpoutal hotové přestupové peklo. Posledním dokončeným transferem je příchod záložníka Yossiho Benayouna z West Hamu United, v pátek bude dotažen přestup Ryana Babela z Ajaxu.

Pětadvacetiletý kapitán izraelské reprezentace stál Beníteze pět milionů liber. Před pár dny právě do West Hamu prodal Liverpool útočníka Craiga Bellamyho za 7,5 milionu. Rychlonohý záložník podepsal na Anfield Road pětiletý kontrakt. Benítez si Benayouna maluje jako výbornou náhradu za Luise Garcíu, který odešel za čtyři miliony do Atlétika Madrid.

"Cením si toho, že neustále opakoval, že chce jít do Liverpoolu. Je podobný Luisi Garcíovi - velmi dobře technicky vybaven, jeho herní inteligence je na vysoké úrovni. Může také hrát na mnoha postech, což nám dává spoustu možností. Luis možná dával více gólů, ale Benayoun sbírá zase více asistencí. Ve West Hamu mu nabídli výbornou smlouvu, měl nabídky z jiných klubů, které mu nabízely i více peněz - ale Yossi trval na svém. Když máte v týmu takové hráče, kteří ukazují, jak moc chtějí za klub hrát, je to opravdu dobré," mne si ruce nad novou posilou Benítez.

"Poprvé jsem ho viděl ještě v Racingu Santander. Když přestoupil do Anglie, potřebovali jsme se ujistit, že se zvládne adaptovat na jiný styl fotbalu. Je jasné, že to zvládl velmi dobře. Fanoušci Liverpoolu si ho určitě dobře pamatují z finále FA Cupu, kde podal výjimečný výkon. Už tehdy jsme si mysleli, že je to hráč, který může jít ještě výš," přiznává Benítez, že Izraelce sledoval ještě ve španělské lize.

Yossi Benayoun přišel do West Hamu před dvěma lety z Racingu Santander za 2,5 milionu liber. Na Upton Parku odehrál 72 zápasů a dokázal osmkrát skórovat. I při mizerných výkonech Hammers v minulé sezóně patřil k oporám týmu.

V pátek by měl být dokončen další významný obchod, a sice koupě Ryana Babela z Ajaxu Amsterdam. Liverpool se s holandským klubem dohodl na konečné výši odstupného, které dosáhne částky 11,5 milionu liber. Dvacetiletý útočník by měl stejně jako Benayoun podepsat pětiletou smlouvu.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články