Zpět na » Premier League » Do Fulhamu přichází Baird

Premier League - Do Fulhamu přichází Baird

0

Líbilo se

12.07. - Boj o obránce Southamptonu Chrise Bairda dnes vyzněl lépe pro Fulham. Ten se svou nabídkou vyřadil ze hry do té doby dominující Sunderland, který se tím pádem bude muset poohlédnout někde jinde.

Baird měl ještě včera nakročeno na Wearside potom, co se Sunderland a Southampton domluvili na přestupové částce 3 miliónů liber. Na poslední chvíli se však do celé záležitosti vmísil londýnský Fulham a s nabídkou 3,025 miliónů liber vyfoukl vedení Black Cats tohoto hráče přímo před nosem.

Cottagers se o Bairda zajímali už dříve, ale Southampton jejich nabídku tehdy smetl ze stolu. Rozhodnutí severoirského fotbalisty se ovšem dalo předpokládat. Hlavním koučem Fulhamu je totiž Lawrie Sanchez, který donedávna vedl právě reprezentaci Severního Irska i s Bairdem v kádru, než letos na jaře nahradil na Craven Cottage propuštěného Chrise Colemana.

Trenér Saints George Burley připustil, že celý přestup byl v hráčových rukách od doby, kdy jednal se Sunderlandem o novém angažmá. Pětadvacetiletý zadák předložil v minulém měsíci Southamptonu požadavek o transfer. Fulhamský klub se sice jako první přiřítil s nabídkou, ale Jihoangličanům přišel jejich návrh směšný a hráče odmítl za takovou sumu pustit.

„Nechci, aby nás opustil, ale souhlasili jsme s nabízenou částkou a vše teď je v jeho rukách,“ poznamenal k celému přestupu trenér Burley.

Minulou sezónu byl Baird vyhlášen nejlepším hráčem Saints a jeho výkony vzbudily zájem klubů z Premier League. Pro kouče Sunderlandu Roye Keanea byl tento hráč jako první v seznamu letních posil do obranných řad. Nyní mu však zbudou jen oči pro pláč, protože nejenom, že na Stadium of Light Baird určitě nezamíří, ale klub opouští i klíčoví hráči defenzívy Jonny Evans a Danny Simpson, kteří se z hostování vrací zpět do Manchesteru United.

Fulham může Chrise Bairda v defenzívě využít na více místech. Nejlépe mu vyhovuje pozice na pravém beku, ovšem naskočit mu nevadí i do středu obrany.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články