Zpět na » Premier League » Sunderland zahájil posilování kádru

Premier League - Sunderland zahájil posilování kádru

0

Líbilo se

11.07. - Sunderland je zatím nejméně aktivním nováčkem na přestupovém trhu, ačkoliv manažer Roy Keane disponuje transferovým rozpočtem 25 milionů liber, což je částka na nováčka nadprůměrná. V příštích hodinách z něj však může ukrojit až polovinu, na cestě k Black Cats jsou útočník Michael Chopra (5 milionů) a brankář Craig Gordon (8 milionů).

Příchod střelce Michaela Chopry už je téměř hotovou záležitostí. Sunderland se s Cardiffem, kde třiadvacetiletý útočník v uplynulé sezóně nastřílel solidních 22 branek, dohodl na pětimilionovém odstupném. Některé zprávy tvrdí, že Chopra už opustil týmové soustředění v Portugalsku a odjel do Anglie podepsat smlouvu. I boss Cardiffu Dave Jones potvrzuje ztrátu nejlepšího střelce týmu v minulém ročníku:

"Mrzí mě, že odchází. A nejsem sám. Každý hráč však má svoji cenu. Peníze z jeho přestupu nás mohou posílit. Je to pro všechny dobrý obchod. Pro Michaela to znamená hrát v Premier League a v tom mu nemůžeme bránit. Přejeme mu mnoho úspěchů v Sunderlandu."

Manažer Sunderlandu Roy Keane obrátil své zraky k Choprovi poté, co upustil od snahy získat reprezentačího útočníka Davida Nugenta, který je momentálně na cestě do Portsmouthu. O Chopru, který měl ve smlouvě výkupní klauzuli právě ve výši pěti milionů liber, však musel také bojovat s jedním nejmenovaným klubem. Cardiffu se Chopra vyplatí desetinásobně, protože v lednu 2006 do klubu přišel za pouhého půl milionu liber.

Dalším hráčem, o kterého má Keane vážný zájem, je brankář Heart of Middlothian a skotské reprezentace Craig Gordon. První nabídka ve výši pěti milionů liber se s úspěchem nesetkala, Keane proto přihodil další tři miliony. Skotové si sice svůj nejvzácnější klenot cení na rovných deset milionů, ale jednání prý stále probíhají. Pokud by se cena čtyřiadvacetiletého gólmana skutečně vyšplhala přes osm milionů liber, stal by se vůbec nejdražším brankářem v historii britské kopané.

"Kluby se ještě nedohodly, ale jednání stále pokračují. Neznamená to, že Craig musí nutně přestoupit už toto přestupové okno, ale právě teď za něj Hearts mohou dostat nejvíce peněz. Za dva roky mu totiž končí smlouva," potvrdil jednání Gordonův agent Andy Evans.

Gordon už v zimě odmítl přestoupit do Spartaku Moskva, který mu nabízel lukrativní smlouvu a vyjádřil přání zkusit Premier League. V Sunderlandu by z pozice jedničky vystrnadil velšského reprezentanta Darrena Warda. Black Cats už dříve posílili obránci Greg Halford a Russell Anderson.

Martin Vymyslický / teamtalk.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články