Zpět na » Premier League » Nugent a Utaka - nové posily Portsmouthu

Premier League - Nugent a Utaka - nové posily Portsmouthu

0

Líbilo se

11.07. - To, o čem se dlouho spekulovalo, se stalo realitou - Portsmouth posílí dvojice útočníků Dave Nugent z Prestonu North End a John Utaka ze Stade Rennes. Oba by měli být představeni na tiskové konferenci, která se koná dnes v pět hodin odpoledne.

Za dvaadvacetiletého Davida Nugenta zaplatí Pompey Prestonu šest milionů liber. Reprezentační útočník podepsal na Fratton Parku čtyřletý kontrakt.

"Jsem nadšený, že ho máme. A budu ještě víc, pokud se mu v příští sezóně podaří zdvojnásobit jeho počet nastřílených gólů. Ale je pravda, že doby, kdy útočníci jako Clive Allen dávali 40 gólů za sezónu, jsou dávno pryč. Na Davida nebudeme vyvíjet žádný tlak, ale vždycky když jsem ho viděl hrát, tak odvedl dobrý výkon. Už jsme se dostali opravdu daleko, podepsali jsem Sylvaina Distina, Hermanna Hreidarssona, Muntariho a teď Nugenta. Samí kvalitní hráči," pochvaluje si letní posily manažer Harry Redknapp.

O Nugenta se vedle Portsmouthu zajímali také Sunderland, Everton a Aston Villa, ale nikdo z nich nebyl schopen splnit požadavky Prestonu. Sám Nugent by se nejraději viděl v Evertonu, kterému od mala fandil, ale Manažer David Moyes za něj nehodlal dát více než čtyři miliony liber. Nugent odehrál za Preston 107 zápasů a vstřelil 37 branek, má na kontě i jeden start a jeden gól za seniorskou reprezentaci Anglie.

Na odpolední tiskové konferenci by měl být představen i další útočník John Utaka z francouzského Rennes. Pětadvacetiletý Nigerijec dnes přiletěl do Anglie, aby prošel lékařskou prohlídkou a podepsal čtyřletý kontrakt.

"Jsem blízko přestupu do Anglie, na 99% to bude Portsmouth. Premier League je můj sen, naskytla se mi šance dokázat, že na to mám," říkal Utaka po příletu novinářům.

Utaka už se v pondělí při posledním tréninku rozloučil se svými spoluhráči z Rennes, kde v minulé sezóně nastoupil ve 35 zápasech a desetkrát se radoval z přesné trefy.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články