Zpět na » Premier League » United čekají na Tevezův přestup

Premier League - United čekají na Tevezův přestup

0

Líbilo se

10.07. - Vše už mělo být hotovo minulý víkend, ale jak se zdá, útočník Carlos Tevez na Old Trafford zamíří až v průběhu tohoto týdne. Na vině byla komplikovanost celého případu. Nyní je už ovšem transfer do Manchesteru United téměř hotovou záležitostí.

Kdyby o všem mohl rozhodnout sám hráč, k Red Devils by snad zamířil okamžitě po konci uplynulé sezóny. Jenže existuje několik problémů, které celý přestup zbrzdily. Největší háček je v tom, že hráčova práva vlastní jeho manažer Kia Joorabchian a West Ham si od něj Teveze na minulý ročník vlastně jen pronajmul. Toto řešení však regule Football Association zakazují.

Podle trenéra Manchesteru Alexe Fergusona však není žádný důvod k panice, protože jednání s touto argentinskou hvězdou jsou na dobré cestě a základní body již byly vyřešeny. Je známo, že Tevez byl nabídkou United nadšený a s transferem souhlasil.

„Probíhají jednání. Je to dobře zdokumentováno s Carlosem Tevezem. Základní body byly schváleny, doufáme, že celý přestup dotáhneme do finální fáze. Vše mohlo být hotovo již minulý víkend. Nyní se celá záležitost odvíjí skvělým směrem, akorát transfer musí být odsouhlasen vedením Premier League,“ uvedl na včerejší tiskové konferenci kouč Rudých Ďáblů pro Sky Sports News.

Podle Fergusonova názoru nebude s angažováním jihoamerického fotbalisty žádný problém a to i přestože West Ham v dubnu obdržel v souvislosti s nelegálními transfery Argentinců Mascherana a právě Teveze rekordní pokutu v dějinách Premier League, která činila 5,5 miliónů liber. Kouč United i tak tvrdí, že jeho zaměstnavatel bude s nejvyšší opatrností vyřizovat tento přestup, aby nebyly opět porušeny pravidla FA.

„Nevím nic o nějakých spletitostech. Jsem si jistý, že výsledek šetření bude v pořádku a příchod Teveze bude zkompletován v souladu s pravidly. Neexistuje žádná cesta, jak bychom se mohli dopustit něčeho nekalého,“ dodal Ferguson.

Carlos Tevez se tak s téměř stoprocentní jistotou stane dalším hvězdným nákupem Manchesteru United. Už před měsícem posílily Rudé Ďábly velké posily typu Portugalce Naniho (Sporting Lisabon), Brazilce Andersona (FC Porto) nebo Angličana Owena Hargreavese (Bayern Mnichov).

/ Fotbalportal.cz / Skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články