Zpět na » Premier League » WBA: Kamara do Fulhamu, Koumas do Wiganu

Premier League - WBA: Kamara do Fulhamu, Koumas do Wiganu

0

Líbilo se

09.07. - Tak je to přeci jen londýnský Fulham, kam se nakonec stěhuje senegalský bombarďák Diomansy Kamara. Do celé tahanice se na poslední chvíli údajně ještě vložil West Ham, ale Cottagers byli rychlejší. Po Kamarovi bude následovat i prodej záložníka Jasona Koumase, za kterého Wigan nabídl přes pět milionů liber.

Kamara zažádal o zařazení na transfer listinu po neúspěšných bojích West Bromwiche v play off s cílem hrát v příští sezóně v Premier League. Chalupáři za šestadvacetiletého útočníka zaplatí šest milionů liber, smlouva byla podepsána ny čtyři sezóny. S připravované hráčské výměny nakonec sešlo, Islanďan Heidar Helguson zůstává ve Fulhamu.

"Svojí rychlostí se dostává do dobrých situací a o jeho kvalitním zakončení není žádných pochyb," pochvaulje si novou posilu manažer Sanchez. Zároveň však varuje před přehnanými očekáváními. Kamara totiž nijak nezářil při svých předchozích štacích v Premier League v dresech Portsmouthu a West Bromu.

"Kdykoliv když kupujete hráče z The Championship, je to risk. V Portsmouthu se mu nedařilo, ale ve West Bromwichi měl nekolik parádních sezón. Teď má šanci se vrátit do Premier League. Každý hráč, který přijde do Anglie, zažije zpočátku šok. Po dvou letech má šanci dokázat, že na Premier League má," dodává Sanchez, pro kterého je Kamara třetí letní posilou po krajanech Hughesovi a Davisovi.

Diomansy Kamara v uplynulé sezóně nastřílel za Baggies velice slušných 23 branek, ale v play off o postup tým selhal.

"Mrzí mě, že z West Bromu odcházím v době, kdy se nám nepodařilo postoupit. Ale jsem si jistý, že klubu se to podaří, snad už příští sezónu. Když byla šance přestoupit do Fulhamu, otázkou bylo jen doladit všechny podmínky. Jsem moc rád, že je vše dotaženo do konce a já se mohu soustředit na další sezónu v Premier League," říká Kamara už jako hráč Cottagers.

West Bromwich pro příští sezónu zřejmě přijde i o dalšího klíčového fotbalistu - tvořivého záložníka Jasona Koumase. Baggies se totiž rozhodli přijmout vylepšenou nabídku Wiganu ve výši 5,3 milionu liber.

"V klubu jsme si řekli, že prodáme hráče jako Diomansyho nebo Jasona jen tehdy, pokud obdržíme výjimečné nabídky. Toto kritérium obě slpňují," potvrzuje brzký prodej Koumase prezident West Bromwiche Jeremy Peace.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články