Zpět na » Premier League » Malouda jde do Chelsea

Premier League - Malouda jde do Chelsea

0

Líbilo se

09.07. - Záložník francouzského mistra Olympiqu Lyon Florent Malouda se v nejbližších hodinách upíše londýnské Chelsea a ukončí obrovský kolotoč spekulací, které se vyrojily potom, co se hráč po minulé sezóně rozhodl Lyon opustit. Hádanka okolo jeho dalšího angažmá je tak konečně rozluštěna.

Francouzský šampión požadoval za tahouna svého týmu 13, 5 miliónů liber, s nimiž movitý majitel Blues Roman Abramovič souhlasil a k dokončení přestupu momentálně zbývá dořešit jen několik formalit.

„Chelsea nám vyjádřila naprostý souhlas s požadovanou částkou,“ prohlásil prezident Lyonu Jean-Michel Aulas v rozhovoru pro klubovou televizi.

Tým Modrých zítra odlétá zahájit svou předsezónní přípravu do kalifornského velkoměsta Los Angeles. Malouda by se měl k mužstvu připojit rovněž v úterý poté, co na Stamford Bridge absolvuje lékařskou prohlídku a podepíše novou smlouvu.

Většina hráčů Západolondýňanů odcestuje za oceán společně. Jen Frank Lampard, Andrej Shevchenko, Shaun Wright-Phillips, Wayne Bridge, Carlo Cudicini a Glen Johnson zvolili přesun po vlastní trase.

Chelsea během třízápasové tour čeká v USA střetnutí například s novým zaměstnavatelem Davida Beckhama LA Galaxy. Malouda by si mohl zahrát už v prvním utkání proti mexickému klubu America, které je naplánováno na sobotu do San Jose.

Francouz může Blues dodat zkušenosti. S Lyonem se čtyřikrát stal šampiónem Ligue 1 a v minulé sezóně byl zvolen nejlepším fotbalistou této soutěže. Dále si také zahrál na loňském světovém šampionátu za zemi Galského kohouta a v základní sestavě se objevil i v prohraném finále s Itálií.

Malouda je po Claudiu Pizzarovi, Stevu Sidwellovi a Tal Ben Haimovi třetí posilou londýnského týmu. S tím rozdílem, že zmíněná trojice zamířila na Stamford Bridge zadarmo jako volní agenti. U Blues se tento středopolař setká se starými známými. Didiera Drogbu zná ze společného působení v Guingampu (2002 – 03) a s Michaelem Essenem hrál ještě před dvěma lety v Lyonu.

/ bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články