Zpět na » Premier League » Faé je druhou posilou Readingu

Premier League - Faé je druhou posilou Readingu

0

Líbilo se

02.08. - Teprve druhou letní posilu získal do svých řad Reading. Z francouzského FC Nantes, které minulou sezónu sestoupilo do Ligue 2, přestoupil k Royals záložník Emerse Faé, čtrnáctinásobný reprezentant Pobřeží Slonoviny.

Třiadvacetiletý středopolař podepsal v novém působišti tříletý kontrakt, klub pro něj přichystal dres s číslem deset. Faého příchod se stal vůbec nejdražším přestupem v historii klubu, odstupné 2,5 milionu liber překonalo loňský příchod Korejce Seola. Faé je navíc teprve druhou letní posilou klubu po Kalifovi Cissém z Boavisty Porto.

"Reading už mě nějaký čas sledoval. Když jsem zjistil, že o mě mají zájem, neváhal jsem. Přestup se táhl dlouho, ale jsem rád, že už je to hotové. Na tak krásném stadionu budu chtít jen vyhrávat, moc se těším na spolupráci se Stevem Coppellem, je to dobrý manažer," říkal krátce po přestupu Faé, který strávil celou svoji profesionální kariéru v Nantes, kde nasbíral přes 100 startů v Ligue 1.

Spokojeni s přestupem byli i zástupci Readingu. "Emerseho jsme sledovali už delší dobu. Cítíme, že jsme udělali dobrý obchod v porovnání s tím, co se momentálně na přestupovém trhu děje. Máme hráče, který rád útočí, chce míč a dodá naší hře něco jiného než naši současní záložníci," libuje si v získání nové akvizice ředitel Nick Hammond.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články