Zpět na » Premier League » Čorluka přestoupí do Manchesteru City

Premier League - Čorluka přestoupí do Manchesteru City

0

Líbilo se

01.08. - Avizovaný přestup chorvatského obránce Vedrana Čorluky na Britské ostrovy se během několika příštích hodin stane realitou. Bek Dinama Záhřeb podepíše pětiletý kontrakt s Manchesterem City. Manažer Eriksson dnes ulovil také dalšího hráče z Balkánu - bulharského útočníka Valerije Božinova.

Podle zpráv z Chorvatska zaplatí Citizens za reprezentačního obránce Dinamu Záhřeb odstupné ve výši 8,7 milionu liber. Do uzavření transferu chybí ještě vyřídit pracovní povolení a pak už jen to nejdůležitější - hráčův podpis na smlouvě.

"Dinamo dostane 13 milionů liber, Čorluka si během pěti let vydělá 15 milionů," prozradil finanční aspekty celého obchodu viceprezident Dinama Zdravko Mamič.

Dalších 5,75 milionu liber dnes manažer Eriksson vysázel za Bulhara Valerije Božinova z Fiorentiny. Jedenadvacetiletý útočník na sebe upozornil už ve věku patnácti let během působení v Lecce. Za devět milionů liber přestoupil do Fiorentiny, ale loňskou sezónu pomáhal Juventusu k návratu do Serie A. Na stránkách Citizens prohlásil, že se velmi těší na spolupráci s krajanem Martinem Petrovem, který nedávno přišel z Atlétika Madrid.

"Chtěl bych poděkovat manažeru Erikssonovi, že mi tenhle přestup umožnil. Jsem moc rád, že budu mít šanci hrát s Martinem, stejně jako v reprezentaci. Už jsme spolu o tom mluvili," těší se Božinov.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články