Zpět na » Premier League » Berger: Novou smlouvu jsem nečekal

Premier League - Berger: Novou smlouvu jsem nečekal

0

Líbilo se

01.08. - Český záložník Patrik Berger se po vleklých problémech se zraněním může těšit na další sezónu v Premier League. Aston Villa s ním po skončení minulé sezóny podepsala nový roční kontrakt a Berger dnes vyjádřil, jak moc si nabídnuté šance váží.

Přitom ještě tři měsíce před koncem sezóny to s budoucností bývalého českého reprezentanta v týmu Villans vypadalo všelijak, jen ne růžově. Po návratu z hostování ve Stoke City odmítl hrát za rezervní tým, což jej ihned dostalo do sporu s manažerem Martinem O´Neillem. Jakoby mávnutím kouzelného proutku se však poté situace obrátila a bývalý záložník Liverpoolu ke konci sezóny dostával hodně šancí na hřišti. Odměnil se velmi dobrými výkony, které O´Neilla přesvědčily natolik, že Bergerovi nabídl prodloužení smlouvy.

"Potom, co se mezi námi stalo, jsem opravdu nečekal, že mi trenér nabídne nový kontrakt. Spíše jsem čekal, že si budu muset sbalit věci a odejít. Ale po posledním zápase sezóny jsme si spolu sedli a za 15 minut jsme si všechno vyříkali. Aston Villa má nového vlastníka, nové tréninkové centrum a navíc koupila dva velmi dobé hráče. Klub se snaží dostat nahoru a to je správný směr. Jsem tu opravdu velmi spokojený," chválí si svoji pozici Berger.

Třiatřicetiletý záložník nepočítá s tím, že by patřil mezi základní stavební kameny týmu, ale rád by hrál důstojnou roli.

"Sezóna v Anglii je extrémně dlouhá. Budeme hrát v FA Cupu, Carling Cupu, v lize. To je opravdu hodně zápasů, takže široký kádr je nutný. I když jsem už úplně zdravý, nemůžu čekat, že budu hrát v každém zápase. To nemůže čekat nikdo. Přesto bych si rád zahrál alespoň tak, jako na konci minulé sezóny," dodává Berger.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články