Zpět na » Premier League » Wenger chválil po vítězném utkání profesionální přístup Robina van Persiho

Wenger chválil po vítězném utkání profesionální přístup Robina van Persiho

Wenger chválil po vítězném utkání profesionální přístup Robina van Persiho © zimbio.com - manažer Arsenalu Arséne Wenger

2

Líbilo se

10.12. - Arsene Wenger chválil po dnešním vítězném utkání proti Evertonu útočníka Robina van Persieho, který dokázal vstřelit jedinou branku střetnutí a vybojovat plný počet bodů pro svůj tým. Arsenal se tak posunul v tabulce mezi nejlepší čtyřku Premier League.

Van Persie již nastřílel v této sezóně ve všech soutěžích 19 branek, když přidal v dnešním zápase výstavní volej levou nohou, která škrtla o vzdálenější tyč a zaplula do sítě. Díky vítězství tak drží Arsenal již osmi zápasovou sérii neporazitelnosti.

"V prvním poločase jsme si vytvořili řadu šancí a hráči byli trochu zklamaní, protože nevstřelili branku, " řekl Wenger po zápase.

"V druhé půli hrál Everton hlouběji, dal nám méně místa a presoval nás, takže jsme potřebovali něco zvláštního."

"Robin vstřelil výjimečný gól. Předvedl něco zvláštního a zaručil nám tři důležité body. Říkal, že to není jeho nejlepší den, ale důležitá je jeho efektivita. To je to, co ho děla profesionálem."

Wenger chválil kromě střelce jediné branky van Persieho také pevnou obranu, která nedopustila soupeři, aby vstřelil branku.

"Jsem velmi spokojený s obranou, která je teď mnohem pevnější. Byli jsme lepší a soupeři jsme příliš šancí nedovolili."

Arsenal se po dnešním vítězství dostal minimálně do pondělí v tabulce Premier League mezi nejlepší čtyři týmy.

"Je to jen dočasné umístění v první čtyřce, protože Chelsea bude hrát v pondělí. Začali jsme ligu hodně hluboko v tabulce, kdo by čekal, že budeme tam, kde jsme teď, "dodal závěrem francouzský trenér.

Kam dál?

Petr Zikmund / soccerway.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články